גוגל (Google) הכריזה על טכנולוגיה חדשה בשם Fast Pair שאמורה להפוך את הצימוד של התקני בלוטות' למכשירי אנדרואיד למהירה וקלה יותר.

הטכנולוגיה החדשה משלבת בין חיבור בלוטות' באנרגיה נמוכה, המשמש לצורך איתור ראשוני של ההתקן אליו מנסים להתחבר, ובין חיבור בלוטות' תקני ומהיר יותר לצורך העברת נתונים. השילוב הזה, כך לפי גוגל, אמור להפוך את התהליך למהיר ונוח במיוחד, ללא צורך בצימוד ידני בין מכשירים.

לאחר יצירת הקישור הראשוני משמשים הנתונים המועברים כדי להציג את שמו של המכשיר, צילום שלו, ובמידה ויש צורך, גם כדי להעביר קישור להורדת אפליקציה הנדרשת להפעלת התוסף. כל אלו מופיעים כהתראה רגילה בתפריט ההודעות של הטלפון. תהליך זה נדרש לביצוע רק בפעם הראשונה שבה מפעילים את התקן הבלוטות' אותו מעוניינים לצמד לטלפון, ולאחר מכן הוא אמור להתרחש באופן אוטומטי בכל פעם ששני המכשירים קרובים זה לזה.

הטכנולוגיה נתמכת במכשירי אנדרואיד המריצים את אנדרואיד 6 ומעלה, אך נדרשת תמיכה גם בצד ההתקן אותו מנסים לחבר. נכון לרגע זה, רשימת המכשירים הללו מצומצמת למדי וכוללת את אוזניות ה-Pixel Buds של גוגל עצמה, את האוזניות Q Adapt On-Ear של חברת ליבראטון (Libratone), ובקרוב גם את האוזניות מסדרת 8200 של פלנטרוניקס (Plantronics).

בגוגל מעוניינים, כמובן, להרחיב את הרשימה. הם הכינו טופס רישום מיוחד ליצרנים שמעוניינים לתמוך בטכנולוגיה החדשה, וניתן למצוא אותו כאן.

קרא עוד:  סופית? המקבילה ל-AirDrop באנדרואיד תיקרא Nearby Sharing

מקור: בלוג הפיתוח של אנדרואיד