גוגל הכריזה אמש כי מעתה מפתחים ישראליים יכולים למכור את האפליקציות שפיתחו במטבע המקומי בחנות האפליקציות של האנדרואיד, ה-Play Store. כך שמפתחים בישראל ועוד 3 מדינות נוספות שהוכרזו (מקסיקו, פולין וצ'כיה) יוכל מעתה לקבוע את המחיר שעבורם הם מעוניינים לקבל בשער המקומי.

עד כה, המפתח קבע את מחיר האפליקציה במטבע דולר ארה”ב. כך לדוגמה, עלות של $1 עבור אפליקציה מסוימת שהמפתח דרש, היה יכול להשתנות בהתאם לשער הדולר, והחל מהיום הוא יכול לדרוש מחיר שקלי וקבוע לאפליקציה שלו.

השינוי המשמעותי האחרון לגבי מפתחים מישראל וחנות המארקט של האנדרואיד היה לפני כשנה וחצי, אז גוגל הכריזה על אפשרות למשתמשים מישראל לרכוש אפליקציות בתשלום, דבר שעד אז מנע לפתח אפליקציות בתשלום לשוק המקומי. תפנית נוספת הקשורה לישראל היא העברית המגיעה כחלק ממערכת האנדרואיד בגרסה 4.0, כך שאנו מקווים כי כל אלו יחדיו ישפרו את מעמדה של האנדרואיד בישראל ויגדילו את היצע האפליקציות הישראליות המפותחות עבור הפלטפורמה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.