לאחר שגוגל (Google) ניתקה את Hangouts מגוגל פלוס (+Google) לפני זמן לא רב, היא מתכננת ככל הנראה לנתק מגוגל פלוס גם את שירות אחסון התמונות שלה. כרגע, שירות זה הינו חלק בלתי נפרד מגוגל פלוס, אך על פי מה שהתפרסם ב-Bloomberg, לא לאורך זמן.

לפי התכנון, לאחר ששירות התמונות ינותק מגוגל פלוס, יוכלו המשתמשים לגשת לשירות בנפרד מבלי צורך להשתמש בחשבון הגוגל פלוס שלהם. אך למרות זאת, שירות זה עדיין יהיה זמין למעטים שמשתמשים ברשת החברתית של גוגל.

כזכור לכולנו, לפני גוגל פלוס, לגוגל היה שירות תמונות ששמו פיקאסה (Picasa), אבל בשלב מאוחר יותר הוא שולב אל תוך גוגל פלוס וכל התמונות שהועלו אליו מוזגו יחד אל המשתמש ברשת החברתית לשירות התמונות הנוכחי. כמו כן, בחודשים האחרונים, גוגל עדכנה לא מעט את השירות כשהיא מוסיפה לו אפשרויות עריכה מתקדמות ואפילו הכינה אפליקציה בשם Photos המוכרת למשתמשי האנדרואיד, עד לרמה שהמשתמש אינו מבחין שהשירות מסונכרן עם חשבון הגוגל פלוס שלו.

אם נאמין לשמועות הנועזות יותר, גוגל מתכננת להוריד את הרשת החברתית שלה לגמרי, במיוחד אחרי שויק גונדוטרה, האיש האחראי על גוגל פלוס, עזב את החברה מלפני כמה חודשים. אם אכן שירות התמונות יופרד מהגוגל פלוס, זה יצטרף לאפליקצית ה-Hangouts, שכזכור לכולם היא אפליקציית ברירת המחדל ל-SMS במכשירי הנקסוס (Nexus), שמצליחה היטב גם ללא הרשת החברתית. האם זה יקרה? רק הזמן יגיד.