גוגל הסכימה לשלם 17 מיליון דולר כדי ליישב האשמות בגין הפרת פרטיות בדפדפן הספארי (Sfari) של אפל (Apple) אשר איפשר למפרסמים לאסוף מידע והרגלי גלישה מבלי שאישרו.

הדפדפן של אפל מגיע כברירת מחדל חסום לקבצי קוקיז (Cookies) של צד שלישי, מדיניות שמאוד מרגיזה את גוגל מכיוון שזו אחת הדרכים שלה לקבל מידע על המשתמשים ולהציג להם פרסומות מותאמות ברשת. בגוגל ניצלו פירצה במנוע ה-WebKit בקוד הפתוח, המנוע המריץ את הדפדפן (גם את הכרום) והצליחה באמצעותו לאסוף נתונים על הגולשים.

לפי פסק הדין, גוגל אספה במהלך 2011 ל-2012 מידע אישי באמצעות שירות הפרסום DoubleClick שבבעלותה. מידע הכולל את פרטים אישיים כמו מיקום גיאוגרפי, תוכן אישי ועוד, מידע אשר סייע להציג פרסומות מותאמות לגולש באתר.

בגוגל תמיד טענו כי זה נעשה בחוסר תום לב ושום מידע לא נאסף בפועל. היא אף פעלה לסגור את הפירצה ב-WebKit, תיקון שמעולם אפל לא אימצה לדפדפן שלה. אולם היא הבינה כי היא לא תצליח לזכות במשפט, ולכן היא הסכימה לשלם בהסכם מול 38 מדינות בארה”ב, את הסכום של 17 מיליון הדולר. בנוסף גוגל הסכימה כי היא לא תתעלם מהגדרות הפרטיות בדפדפנים פרט למקרים שנדרש בהם לזהות בעיות אבטחה, הונאה או בעיות טכניות וכן גם הסכימה גם לידע את הגולשים ולספק מידע בנוגע למידע הנאסף מהם בזמן הגלישה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.