ענקית החיפוש גוגל, מפתחת מערכת האנדרואיד מודיעה כי היא החליטה לרכוש את יצרנית המכשירים הסלולריים מוטורולה מוביליטי, חטיבת הסלולר של מוטורולה העולמית בסכום של 12.5 מיליארד דולרים. בכך נכנסת גוגל לראשונה לשוק הסלולר כיצרנית מכשירים ולא רק כמפתחת המערכת, ובצעד זה היא למעשה הופכת למתחרה של היצרניות המובילות כמו סמסונג, HTC ועוד.

למרות זאת, אין בכוונת גוגל לבצע שינויים דרסטיים ומוטורולה תמשיך ותייצר מכשירי אנדרואיד, אך חשוב מכך, מערכת האנדרואיד תישאר פתוחה, כך שהיצרניות ימשיכו לפתח ולייצר מכשירים על המערכת. בבלוג החברה הודיע לארי פייג’ מנכ”ל גוגל כי הרכישה תיצור הזדמנויות חדשות לשתי החברות ויחדיו הם יוכלו ליצור חווית משתמש טובה יותר עבור משתמשים, מפתחים והיצרניות.

מפתח מערכת האנדרואיד, אנדי רובין צופה כי שילוב זה יאפשר לחברה לפרוץ ולפתח דרכים חדשות עבור מערכת האקולוגית של האנדרואיד: “החזון שלנו לא השתנה, וגוגל תהיה מחויבת לפלטפורמה הפתוחה, וקהילה התוססת של הקוד הפתוח. אנחנו נמשיך לעבוד  עם כל השותפים שלנו כדי לפתח ולהפיץ מכשירי אנדרואיד חדשניים”.

“יש לנו שותפות מצוינת עם גוגל כדי לקדם את פלטפורמת האנדרואיד, ועכשיו אחרי השילוב נוכל לעשות זאת עוד יותר טוב ולספק פתרונות ניידות יוצאות מן הכלל על פני המכשירים הניידים שלנו בבית ובעסק”. אמר מנכ”ל מוטורולה מוביליטי.

מוטורולה לאן?
מוטורלה בשוק התקשורת מזה כ-80 שנה ואחת הראשונות לאמץ את מערכת האנדרואיד בשלהי 2008. החברה שעמדה לקראת פשיטת רגל הצליחה להתרומם בזכות מספר מכשירים מבוססי אנדרואיד שכבשו את השוק כמו ה-Droid (או ה-Milestone), ה-Droid X והיום מכשיר ה-Atrix והטאבלט Xoom. החברה נפרדה מחברת האם והחלה להיסחר בבורסה בנפרד תחת השם מוטורולה מוביליטי בתחילת השנה.

קרא עוד:  גוגל: זה מה שעניין אתכם ב-2019

גוגל הצהירה כי היא לא תשנה את יחסי השוק ותמשיך לשחרר את מערכת האנדרואיד כפי שעשתה עד היום, אך יש לצפות כי את מכשירי נקסוס – ה-Nexus One וה-Nexus S גוגל תייצר בעצמה, תחת המותג של מוטורולה. אבל לא רק על מכשירים גוגל מתכננת, כי היא גם מחפשת להגן על מערכת האנדרואיד באמצעות פטנטים שהושגו מהעסקה (כ-17,000 פטנטים), זאת כדי להדוף את מיקרוסופט ואפל מלנסות ולנגוס מרווחי גוגל והיצרניות יום אחרי יום.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.