אין דבר מרגיז יותר מלהיתקע ללא קליטה, אך האם יש דרך לבדוק אם חברת הסלולר לה אתם מנויים מספקת את הקליטה הטובה ביותר? מסתבר שיש יישום בשביל זה – הכירו את 'Glove', יישום כחול-לבן אשר פותח על-ידי חברת הסטארטאפ Tawkon.

היישום שנמצא כעת בגרסת בטא, מסוגל לנתח את הרגלי השימוש ובאמצעות השוואה מול מאגר המידע של החברה, שנאסף באמצעות מיקור המונים, וימליץ על חברת הסלולר המתאימה ביותר. היישום עובד כך שמרגע ההתקנה על המכשיר ובמשך שלושה ימים, הוא 'לומד' את דפוס השימוש – מהם המיקומים בהם נוהג המשתמש לשהות ואופי השימוש במכשיר. היישום מבצע השוואה של רמות הקליטה הנוכחיות לעומת אלו הקיימות במאגר החברה וממליץ על חברת הסלולר המתאימה ביותר. בנוסף Glove יציג הצעה לחבילה בחברת הסלולר המומלצת.

יש לציין כי לרשות Tawkon מאגר של רמות קליטה שנאסף על-ידי יישום נוסף של החברה, שנועד לנטר את רמות קרינה של המכשיר, בהתחשב בעצמות הקליטה, שכן קליטה נמוכה יותר תגרום ל'מאמץ' גבוהה יותר של המכשיר ולפליטת קרינה גבוהה יותר. על-פי החברה כשלושה מתוך ארבעה ישראלים נמצאים בחברת סלולר שאינה מתאימה להם. בנוסף מציינת החברה כי בחירת חברת הסלולר המתאימה היא לא רק שיקול כלכלי אלא בריאותי, שכן בחירה של חברה שמספקת קליטה גבוהה, בהתחשב בשימושים ובמיקומים של המשתמש, תבטיח פליטת קרינה נמוכה יותר.

כאמור Glove נמצא בבדיקת 'בטא' פתוחה אך ברגע זה הוא זמין להורדה מחנות ה'גוגל פליי' למשתמשי האנדרואיד בלבד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.