החנות האינטרנטית Geekbuying משיקה מזרים מדיה חדש בשם GeekBox. מדובר בקופסא קטנה שמריצה את מערכת ההפעלה אנדרואיד, כמו גם את מערכת ההפעלה Ubuntu. הקופסא מסוגלת להתחבר לטלוויזיה בעזרת כבל HDMI ולהציג עליה תכנים רבים בהזרמה, אך ה-GeekBox מבדילה את עצמה ממוצרים דומים כמו ה-Fire TV של אמזון או ה-Apple TV של אפל בהיבט אחד חשוב: מדובר במוצר קוד פתוח שיכול להפוך לפלטפורמת מפתחים.

מחשב ה-GeekBox מגיע במארז שחור ומעוטר, שנראה יותר כמו קונסולת גיימינג מאשר מזרים מדיה. הוא כולל שתי אנטנות לקליטת Wi-Fi ו-Bluetooth 4.1, שני חיבורי USB, חיבור מיקרו USB אחד וחיבור HDMI 2.0. מי שיפתח את המארז השחור ימצא בפנים מודול שכולל מעבד Rockchip RK3368 בעל שמונה ליבות Cortex-A53 בתדר שעון של 1.5Ghz, מעבד גרפי PowerVR SGX6110, שני ג'יגה-בייט זיכרון RAM ונפח אכסון של 16 ג'יגה-בייט. האריזה כוללת גם שלט רחוק קטן, למי שלא רוצה לחבר מקלדת או עכבר.

GeekBox-Android-And-Ubuntu-Mini-PC

המחשב מגיע עם שתי מערכות הפעלה שניתן לעבור ביניהן בלחיצת כפתור (dual boot). שמי שמסתפק במזרים מדיה בלבד ימצא את מבוקשו בחלק האנדרואידי של המערכת, אך אם אתם מפתחים שרוצים לנסות לנצל את הקופסא הזו לצרכים נוספים וודאי תמצאו את עצמכם עוברים מהר מאוד ל-Ubuntu. המפתחים וודאי גם ישמחו לגלות שהם לא מוגבלים לקופסא עצמה, ויכולים להוציא ממנה את המודול ולהרחיב אותו בעזרת רכיבים נוספים בחיבורי SATA, 60-pin GPIO ועוד.

 

ה-GeekBox זמין להזמנה מוקדמת במחיר 109 דולר, אך מי שירכוש אותו דרך הלינק הזה וישאיר תגובה בתחתית העמוד יזכה לקופון של 20 דולר הנחה.