יש כאלו שיאמרו שזה היה צפוי, אבל שנת 2019 מצטיירת כשנה הכי גרועה ליצרניות הטלפונים מאז שהם כבשו את שוק הטלפונים הכולל. לפי חברת מחקר השווקים גרטנר (Gartner) יימכרו עד סיום 2019 כ-1.74 מיליארד טלפונים חכמים לעומת כ-1.83 מיליארד ב-2018 שמהווים ירידה של כ-3.8% שמוגדרת על ידי החברה כירידה הגרועה ביותר אי פעם במכירות.

הסיבה העיקרית לכך היא שאנשים מחזיקים את הטלפונים שבבעלותם כבר זמן ממושך יותר שכבר מגיע לכדי שנתיים וחצי וזאת לעומת שנתיים ואף פחות עד לפני שנים ספורות בלבד. בחברה אף צופים שעד 2023 זמן החזקה הממוצע יעלה עוד יותר ויגיע עד שנתיים ותשעה חודשים.

הגורם לכך הוא שהטלפונים הפסיקו, כך טוענים האנליסטים בחברה, להציע משהו מהותי חדש ואם זה לא יקרה – בהיבט של חוויית שימוש, יעילות או כל דבר אחר – המשתמשים יישארו יותר ויותר עם מה שיש להם. מדובר בתופעה שידועה היטב בשוק המחשבים והיא מגיעה גם לשוק הטלפונים החכמים.

בשנה הבאה, עם כניסת הדור החמישי לעניינים, צפויה התעוררות קלה אבל לאורך זמן זו המגמה הצפויה. בתחזית קשורה טוענת גרטנר כי ב-2020 טלפוני 5G יתפסו כ-6% מהשוק, והם יגיעו ל-51% רק ב-2023.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.