קונסולות העתיד?

אחד הפרויקטים החביבים עלינו בקיקסטרטר הוא ללא ספק OUYA, קונסולת משחק מבוססת אנדרואיד אשר צפויה להגיע בחודש אפריל השנה במחיר מצחיק של $99. אבל המתחרים כבר לוטשים עיניים, וקצת לפני שנראה מותגים סיניים המנסים לכבוש את השוק, מגיע פרויקט נוסף שעושה אותו הדבר בפחות כסף.

משחקים מעולם הקונסולות
הקונספט מעט שונה, ובעוד ש-OUYA מעוצבת כקופסה קטנה המונחת לצד הטלוויזיה, ה-GameStick הוא למעשה סטיק USB המתחבר למסך בחיבור HDMI וכולל בקר שליטה אלחוטי בנפרד המותאם לממשק הייעודי של הקונסולה. תפריט אינטראקטיבי יאפשר למשתמש להגיע לשלל התכנים, לרשת, לוידאו והמוזיקה, אבל ההבדל הגדול הוא דווקא במשחקים: מי שעומדת מאחורי הפרויקט היא חברת PlayJam, אשר לה טכנולוגיית סטרימינג למשחקי קז’ואל, והיא לא מסתפקת רק במשחקי האנדרואיד ותביא לקונסולה כותרים כמו Shadowgun, Dead Trigger, Canabalt, Boulder Dash XL ועוד. בדומה לחברת PlayCast הישראלית, PlayJam מאפשרת לשחק משחקים בכמעט כל פלטפורמה, לא משנה מהיא החומרה המפעילה אותה, ובאופן זה ניתן לשחק במשחקים העמוסים בגרפיקה גם בחומרה חלשה ואף בטלוויזיות ובממירים.

הדרישה של צוות הפיתוח מעט יותר צנועה, והם מבקשים להגיע ל-$100,000 או יותר עד חודש פברואר הקרוב, כאשר את הקונסולה הם מעוניינים למכור ב-$79 בלבד. את היעד הם כבר חצו לאחר יומיים בלבד ועל פי לוח הזמנים נראה כי החברה כבר עובדת עליו יותר מחצי שנה, וההשקה המתוכננת היא ב-13 לאפריל.

קרא עוד:  סלקום השיקה את הממיר החדש שלה עם נטפליקס בפנים, אבל עם תשלום מבחוץ

הסטיק הקטן כמעט זהה לאנדרואיד TV שראינו ברשת וגם סיקרנו דומים לו, ולמעשה מדובר במעין מחשב בסטיק. הוא מריץ בתוכו מעבד ARM Cortex-A9 מדגם Amlogic 8726-MX, זיכרון 1 ג’יגה ראם, אחסון 8 ג’יגה, תקשורת WiFi ו-Bluetooth 4.0. הוא פועל נכון לעכשיו על מערכת האנדרואיד גרסת Jelly Bean ומסוגל לנגן וידאו 1080p.

נשמע מפתה בהחלט, ואפשר לצפות כי OUYA ו-GameStick הם רק ההתחלה לקונסולות משחק מוזלות. (לעמוד הפרויקט)

GameStick מודגם בוידאו

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.