חברת המשחקים גיימלופט (Gameloft) הכריזה על Asphalt 9: Legends, משחק חדש  והמשך רשמי ל-Asphalt 8 שהוא לטענת החברה משחק המרוצים המצליח ביותר בעולם למכשירים ניידים. בגיימלופט טוענים כי בזכות טכנולוגיה חדשה בפיתוח עצמי, יצליח Asphalt 9 לטשטש את הגבולות בין מכשירים ניידים לקונסולות ביתיות, ויציג איכויות גראפיות שטרם נראו במכשירי טלפון חכם.

בין השאר, מובטח כי השחקנים יוכלו לבצע פעלולים מדהימים, במסלולים המשחזרים מיקומים מפורסמים מהעולם האמיתי. לצד האפשרות לשליטה ישירה ברכב, ניתן יהיה להשתמש במערכת בשם Touchdrive לצורך שליטה עקיפה יותר במכונית עצמה, המעניקה לטענת גיימלופט ״עומק אסטרטגי״ שלא היה קיים בעבר במשחק.

בנוסף, יכלול Asphalt 9 מצב משחק מקוון מרובה משתתפים עם מרוצים בזמן-אמת לעד תשעה שחקנים על מסלול אחד, לצד מערכת שבטים ומועדונים. ״עם יותר מ-650 מיליון הורדות למשחקי הסדרה, Asphalt מוביל את ז׳אנר משחקי המרוצים. עם Asphalt 9, מטרתנו היא להדהים את הקהילה עם פיצוץ של משחקיות ארקיידית מהנה, וגם להכין את הקרקע לדור הבא של משחקי המרוצים״, כך לפי הודעת החברה.

המשחק צפוי לצאת מאוחר יותר השנה למכשירים מבוססי אנדרואיד ו-iOS ולמחשבי חלונות 10, ויוצג לראשונה בפני עיתונאים בתערוכת E3 הצפויה להיערך בעוד כשבוע בלוס-אנג׳לס.