וירוס הקורונה ממשיך לפגוע בשגרת החיים של העולם כולו, ועתה נראה שגם מי שמנצל את החופשה הכפויה למשחקים עשוי לסבול מהעומס שנוצר על הרשת בשל כך.

ביממה האחרונה פורסם כי שתי החברות המובילות בתחום הגיימינג, סוני (Sony) ומיקרוסופט (Microsoft), יאטו את הורדות המשחקים מחנויות המשחקים של קונסולות ה-Playstation וה-Xbox.

ג'ים ראיין, מנכ"ל Sony Interactive Entertainment, כתב כי החברה "עובדת עם ספקי תקשורת באירופה כדי לנהל את תעבורת ההורדות במטרה לסייע בשימור הגישה לכלל קהילת האינטרנט. שחקנים עשויים חוות מהירויות הורדת משחקים איטיות יותר במידה כלשהיא, אך עדיין ייהנו ממשחקיות יציבה".

הוא הוסיף כי "אנו מאמינים כי חשוב שנתרום את חלקנו כדי להרגיע את החששות ליציבות האינטרנט בעת שמספר חסר תקדים של אנשים נתונים במשטר של ריחוק חברתי והופכים תלויים יותר בגישה לאינטרנט. אנו מעריכים את התמיכה וההבנה מצד הקהילה שלנו ונכונותם לתרום את חלקם בעודנו נוקטים באמצעים הללו במאמץ לשמר גישה לכולם".

פיל ספנסר, ראש חטיבת אקס-בוקס במיקרוסופט, כתב כי "אנו רואים כרגע דרישה חסרת תקדים לגיימינג מצד הלקוחות שלנו", והוסיף כי "הצוותים שלנו שוקדים על מלאכתם כדי לוודא שנוכל להיות שם עבור השחקנים שלנו. למטרה זו, אנו עוקבים באופן פעיל אחר הביצועים ודפוסי השימוש כדי לוודא שאנו מבצעים התאמות לשירות ללקוחותינו ברחבי העולם תוך הסתגלות לגידול בדרישה".

הוא אמנם לא ציין במפורש האטה או הגבלה כלשהיא, אך הפרטים הללו הובהרו בהודעה של ענקית האינטרנט אקמאי (Akamai), המתחזקת את רשתות המשחקים גם עבור סוני וגם עבור מיקרוסופט. בהודעת החברה כתב המנכ"ל, פרנק תומסון לייטון: "כדי לסייע בהתמודדות עם עומס בשעות השיא (…) באזורים בהם הדרישה יוצרת צווארי בקבוק עבור לקוחות, נפחית את (מהירות) הורדת תוכנות משחק בשעות השיא, (ואנו ממליצים לשחקנים) להשלים את ההורדות במהירויות הרגילות והמהירות בשעות הלילה המאוחרות".

גיימרים אינם היחידים שמיקרוסופט תגביל את רוחב הפס שלהם. בימים האחרונים החלה החברה להודיע למשתמשי השירותים העסקיים שלה (חבילות '365' למיניהן) כי היא מתחילה להגביל את השימוש בתכונות שונות שלהם כדי להתמודד עם העומס על הרשת.