טקס האוסקר, שהתקיים לפנות בוקר בלוס אנג'לס זוכה לא צפוי: Galaxy Z Flip. המכשיר המתקפל השני של סמסונג (Samsung) אמנם לא זכה בפרס, ואף לא הוכרז עדיין באופן רשמי, אך כד תשומת לב רבה לאחר שהחברה שידרה במהלך הטקס פרסומת החושפת את עיצובו.

בסרטון ניתן לראות כי צורת המכשיר כאשר הוא מקופל קרובה מאוד לריבוע (כלומר אורך ורוחב שווים), וכאשר הוא נפתח הוא מקבל צורה מוארכת הדומה יותר לזו הנפוצה כיום.

בצד הפנימי נמצא ככל הנראה מסך מצופה פלסטיק, שכן החברה מציינת כי במרכזו עשוי להימצא פס שקוע בציפוי – מה שלא אפשרי בזכוכית. באמצע החלק העליון של המסך חור עגול שבו נמצאת המצלמה הקדמית.

בצד החיצוני, מול מנגנון צילום כפול, נמצא מסך בצורת גלולה, שבזמן שאינו בשימוש יציג כנראה את צבע המכשיר כדי 'להיעלם', ובזמן התראה נכנסת כגון שיחה יאפשר לראות אותה ואף להחליק אותה לצד זה או אחר כדי להגיב. כך, למשל, בזמן שיחה נכנסת ניתן יהיה למשוך משמאל ימינה למענה או מימין שמאלה לדחייה. זאת בנוסף לאפשרות לענות לשיחה על ידי פתיחת הקיפול.

מהפרסומת נראה שסמסונג מתכוונת לקדם את השימוש באפליקציית שיחות הווידאו Duo של גוגל (Google), שתגיע כנראה מובנית ב-Galaxy Z Flip ועם ממשק המותאים לשימוש גם כאשר הוא אינו פתוח עד הסוף, אלא מונח על החצי התחתון בדומה למראת איפור ניידת. הממשק המותאם מציג את הווידאו (או כל תוכן אחר) על החצי העליון של המסך, בעוד החצי התחתון מציג את כפתורי השליטה הרלוונטיים.

קרא עוד:  אלה מחירי Galaxy S20 ו-Z Flip בישראל, יושקו בחודש הבא

פרט נוסף שניתן לראות בסרטון הוא כפתור הפעלה/כיבוי אליפטי מתחת לכפתורי עוצמת השמע, שמכיל כנראה קורא טביעות אצבע דומה לזה של Galaxy S10e, מה שאומר שהמכשיר החדש לא יגיע עם קורא טביעות אצבע מתחת למסך, בניגוד למכשירי הפרימיום האחרים של סמסונג בשנה האחרונה.

בסוף הפרסומת מזכירה סמסונג כי Galaxy Z Flip ייחשף רשמית באירוע שתערוך מחר בסן-פרנסיסקו, כפי שטרחה להכריז כבר יותר מפעם. בישראל צפוי המכשיר להיחשף עוד 10 ימים.