המכשיר השלישי מבית סמסונג מסדרת הנוט הוא ה-Galaxy Note 8.0 שהוכרז אמש. מדובר בטאבלט שני לאחר ה-Galaxy Note 10.1 וזוג סמארטפונים גדולים והוא מתחרה נוסף לקטגוריית הטאבלטים האמצעית. בתערוכה פגשנו את  HK Yoon, סמנכ”ל בסמסנוג ששוחח איתנו על כמה מהחידושים.

“התחלנו את ליין מוצרי הנוט לפני שנתיים, והרחבנו את ליין המוצרים כיום לכדי הנוט 2, הנוט 8.0 והנוט 10.0”, אמר יון בזכות סדרת הנוט, אנשים נהנים לצלם תמונות ולצייר עליהם ישר.  יצרנו קטגוריה חדשה עם סדרת הנוט, ואנו גורמים ללקוחות שלנו להיות יצירתיים יותר בזכות זאת ואנחנו נמשיך ולתת להם כלים נוספים”.

“בעולם הטאבלטים מבוססי אנדרואיד, אנחנו החלוצים בתחום התחלנו את הגלקסי טאב ב-2010, ואנו ממשיכים בתחום הטאבלטים בשלושה גזרות שונות: סמארטפונים גדולים מסדרת הגלקסי נוט, טאבלטים אמצע כמו הנוט 8.0 והטאבלטים הגדולים כמו הנוט 10.1”.

HK-Yoon“הנוט החדש מאפשר לבצע את אותם הדברים שניתן בנוט הקטן והגדול, רק באופן נוח יותר ומכל מקום. יש לו את הנוחות של העט לשימוש במסך גדול, ויש לו את הנוחות של מכשיר קטן. הגלקסי נוט 8.0 יושב היטב ביד. בדומה לנוט 2, הוספנו מקש פיזי מרכזי ושני מקשי מגע, וכן גם מקלט אינפרא-אדום IR Bluster שיאפשר לנו לשלוט בטלוויזיות ומכשירים שונים. “

סדרת הנוט מגיעה כמובן עם עט הסטילוס S Pen הפועל בדומה לנוט 2. ניתן לגזור, לחתוך, ולצייר על המסך, להוסיף הערות ועוד. למעשה, לא צריך לגעת במסך ובזכות חיישן הממוקם בקצה העט הוא מזהה את מיקומו ומציג סמן וירטואלי על המסך. ניתן לצפות בתצוגה מקדימה בתמונות, סרטונים, הודעות ועוד בשימוש עם העט וחידוש נוסף הם זוג כפתורי המגע שבתחתית המסך בעלי חיישנים המזהים את מגע העט, דבר שעד כה לא היה קיים ודרש ללחוץ עם האצבע.

קרא עוד:  מיקרוסופט תערוך אירוע Surface בחודש הבא, תחזור לשוק הטלפונים?

התקשורת קוראת לקטגוריה הזו פאבלט, איך אתם קוראים לו?
“זהו לא פאבלט או שם אחר, זהו פשוט “נוט”, אנחנו מעדיפים לא לתייג את המכשיר ואנשים שיכנו אותו איך שירצו”, אמר יון.

סמסונג אמנם לא מקטלגת את שמו, אך הנוט 8.0 מאפשר גם ביצוע בשיחות, כך שניתן להשתמש בו כסמארטפון גדול למי שמעוניין בכך, בדגם התומך בדור 3.

וידאו: Samsung Galaxy Note 8.0

האם וכיצד אתם הולכים להרחיב את היצע האפליקציות התומכות ב-S Pen?
“ה-Note SDK מאפשר למפתחים ליצור אפליקציות משלהם. אנחנו עובדים עם מספר מפתחים ומותגים בתחום כמו Flipboard ועוד אשר יוסיפו תמיכה ויכולות במיוחד למכשירי הנוט”. “בקרוב, חשבון סמסונג יוכל לסנכרן את הפתקים וההערות האישיות בין מכשירי הנוט.

בסמסונג ציינו את Flipboard לא במקרה. בגרסה הזו של הנוט 8.0 ניתן רק לרחף עם העט על התמונה באפליקציה, אשר יחשוף את שאר התוכן מבלי הצורך להיכנס לידיעה. אפליקציה חדשה שנוספה היא ה-Awesome Note המאפשרת ליצור פתקים, רשימת משימות ועוד באופן מעוצב על מסך הבית. עוד נמצא את אפשרות ה-Split View המפצלת את המסך.

הגלקסי נוט 8.0  מצויד במעבד מרובע ליבות Cortext A9, זיכרון 2 ג’יגה ראם ובעל מסך 8 אינצ’ ברזולוציה 1280×800 המספק 189ppi. בגבו מצלמה 5 מגה פיקסל ובקדמתו מצלמה 1.3 מגה פיקסל, הוא תומך בשלל הקישוריות השונות כמו WiFi, Bluetooth 4.0 ורץ על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.1.2 Jelly Bean עם ממשק ה-TouchWIZ.

קרא עוד:  סמסונג רשמה פטנט על טלפון עם מסך נשלף

הוא יושק במהלך השנה בעולם, וככל הנראה גם בישראל.

MWC-2013 Samsung