סמסונג (Samsung) הכריזה היום על ה-Galaxy A9, מכשיר ביניים וסנונית ראשונה למדיניות החדשה עליה הכריז לאחרונה מנכ״ל חטיבת המובייל די.ג׳יי קו (DJ Koh): השקה של חידושים טכנולוגיים דווקא במכשירים זולים יחסית, ולא רק במכשירי הדגל. במקרה זה, מדובר במערך ייחודי של ארבע מצלמות בצידו האחורי של המכשיר, שפותח לפי סמסונג במיוחד עבור ״דור האינסטגרם״.

המצלמה הראשית, עם רזולוציה של 24 מגה-פיקסל, מיועדת לצילום תמונות ״רגילות״ עם מפתח צמצם f/1.7. לצידה הותקנה מצלמת 8 מגה-פיקסל עם שדה ראייה רחב של 120 מעלות, מצלמת טלפוטו עם זום אופטי כפול שתיים וחיישן 10 מגה-פיקסל, ומצלמת 5 מגה-פיקסל המיועדת ללכידת עומק. מצלמת 24 מגה-פיקסל נוספת נמצאת בצידו הקדמי של המכשיר, לצורך לכידת תמונות סלפי.

The new Samsung Galaxy A9

פרט למערך המצלמות הייחודי, מפרט המכשיר סטנדרטי למדי לקטגוריה: ערכת השבבים Snapdragon 660 של קוואלקום (Qualcomm), 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה (RAM), 128 גיגה-בייט לאחסון קבצים ואפליקציות, וסוללה בנפח 3,800 מיליאמפר/שעה. המסך הוא AMOLED בגודל 6.3 אינץ' וברזולוציה של 2220×1080 פיקסלים, וסורק טביעות האצבע מותקן בחלקו האחורי ומשולב עם כפתור ההפעלה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 8, שכנראה תתעדכן לגרסה 9 בהמשך הדרך.

ה-Galaxy A9 צפוי להגיע למדפי החנויות במהלך חודש נובמבר. באירופה מחירו הרשמי יעמוד על 599 אירו. ניתן לאשר כי שיווקו של המכשיר בישראל מתוכנן אף הוא לחודש הבא, אם כי המחיר בשקלים טרם נקבע.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy Note 10 Lite - כמו האח הגדול עם כמה פשרות

https://www.youtube.com/watch?v=sWc57bVUoFk