מצלמה חדשה מבית פוג'יפילם (FujiFilm) מאפשרת להעביר באופן אלחוטי תמונות ישירות מן המצלמה אל כל חכמופון או טאבלט עם מערכת ההפעלה iOS או אנדרואיד (Android) בעזרת יישומון חינם וקטן שמותקן במכשיר היעד. המצלמה,  FinePix F800EXR, כוללת מצב מיוחד שבו היא מאתרת את החכמופון או הטאבלט, לאחר שמפעילים בו את היישום, ומאפשרת להעביר תמונות יחידות או עד 30 תמונות בבת אחת. בנוסף, לאחר ההתחברות, ניתן לבצע את העבודה גם ממכשיר הקצה. ניתן לסייר בין התמונות ולבחור את התמונות שרוצים למשוך מהמצלמה.

החיבור בין החכמופון לבין המצלמה מאפשר לעשות דבר נוסף: להשתמש ביכולת של מכשיר הקצה לזהות מיקום, כולל מידע מציאות רבודה, ולתייג את התמונה בהתאם. התיוג כולל אפשרות שמזהה מאגר נתונים של למעלה ממיליון מקומות עניין שכלול במצלמה, כך שניתן להוסיף לתמונה גם מידע מתאים כמו מקומות מעניינים שנמצאים לא רחוק מהמקום בו היא צולמה.

מעבר לכך מדובר במצלמה שמציעה עדשה רחבה עם זום אופטי של x20 (או 25-500 מ"מ), עם חיישן EXR-CMOS באיכות של 16 מגה-פיקסלים, ISO ברמה של עד 12,800, מסך LCD בגודל של 3 אינץ' עם 460 אלף פיקסלים, חיבור USB ויציאת HDMI לחיבור ישיר לטלוויזיה,, ואפשרות צילום וידאו באיכות HD מלאה (1080p).

כמובן שיש כמה וכמה מצבי צילום אוטומטיים לבחירה (סצנות), ויש גם מיקוד אוטומטי מהיר (0.16 שניות לפי החברה), כשבצילום וידאו באיכות מלאה אפשר להגיע למהירות 8 פריימים לשנייה, ובצילום באיכות של 8 מגה-פיקסלים אפשר להגיע ל-11 פריימים לשנייה. החברה גם טוענת שמדובר במצלמה שמוכנה לשימוש תוך 1.5 שניות מרגע ההדלקה, וזמן קצר של 0.8 שניות לכל היותר בעת ביצוע צילום של תמונה אחר תמונה.

המצלמה זמינה בצבעי אדום, שחור, לבן וזהב שמפניה. היא תהיה על המדפים החל מאוגוסט הקרוב ותעלה 350 דולר.

סרטון שמסביר את העברת התמונות לחכמופון:

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.