אפריל בפתח ואיתו הגיע לא רק המעבר לשעון קיץ, אלא גם פרסום רשימת המשחקים החינמיים שיגיעו לקונסולות של סוני (Sony) ומיקרוסופט (Microsoft).

שחקני קונסולת ה-PlayStation 4 המנויים לשירות PlayStation Plus יוכלו החל מיום שלישי (ה-2 באפריל) להוריד את The Surge, משחק פעולה-תפקידים לא סלחני המתחרש בעולם עתידני בו נלחמים באנשים בחליפות מֶכָּה או רובוטים רצחניים. מדובר במשחק אשר שם דגש מיוחד על תקיפה והתחמקות, אשר מזכיר במכניקת המשחק את סדרת משחקי Dark Souls.

יחד איתו יקבלו משתמשי הקונסולה גם את האפשרות להוריד את המשחק Conan Exile, משחק תפקידים הישרדותי בעולם פתוח המתרחש ביקום של קונאן הברברי.

שחקני קונסולת ה-Xbox One יוכלו להוריד בתחילת אפריל את The Technomancer, משחק תפקידים עתידני המתרחש על מאדים בתקופת מלחמת המים. מדובר במשחק תפקידים מ-2016 שזכה לביקורות מעורבות עם ציון ממוצע של 68 באתר Metacritic אך מסקרן דיו לחובבי הז׳אנר.

ב-16 באפריל יהיה זמין להורדה גם המשחק Outcast – Second Contact, משחק פעולה מדע בדיוני, המהווה חידוש לאחד ממשחקי העולם הפתוח הראשונים.

יחד עם אלו וכחלק מתוכנית התאימות לאחור יהיו זמינים גם הכותרים Battlefront II שראה אור על קונסולת ה-Xbox המקורית ו-Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter 2 שהיה זמין על קונסולת ה-Xbox 360. אלו יהיו זמינים להורדה ב-1 וב-16 באפריל, בהתאמה.

https://www.youtube.com/watch?v=r5VzPxKdjUI

שחקני המחשב האישי יוכלו להוריד מה-Epic Games Store את משחק הפאזלים Oxenfree בחינם עד ה-4 באפריל שאותו יחליף משחק פאזלים נוסף – The Witness – שיהיה זמין להורדה בחינם מה-4 באפריל ועד ה-18 באותו חודש.