אחרי שריכזנו לעצמנו אוסף שירים גדול במחשב, אנחנו נרצה גם להאזין לו בכל מקום ומכל מכשיר נייד שברשותנו. ישנם מספר שירותי ענן שיספקו לנו אחסון בנפח גדול בענן ואפשרות להאזין למוזיקה שלנו בחופשיות ובקלות ובדקנו מספר שכאלה.

mSpot Music
נגן המוזיקה של mSpot אמנם נראה כנגן רגיל לכל דבר המאפשר לנגן את קבצי המוזיקה שבמכשיר, ליצור רשימות השמעה ולנגן בצורה אקראית. את היכולות המוסתרות שלו הוא טומן לאחר שניצור חשבון משתמש דרך האפליקציה בשירות וכך גם נוכל לקבל מידע על השיר המנוגן, מילות השירים ועוד ובנוסף, גם 5GB לאחסון שירים בענן כך שנוכל לנגן את המוזיקה שלנו בכל מקום ומכל מכשיר מבוסס אנדרואיד או iOS. לאחר הורדת האפליקציה למכשיר ורישום לשירות, נוכל להוריד יישום קטן למחשב (דרך האתר) שיבצע סנכרון לשירים השמורים אצלנו במחשב דרך הדפדפן ישירות לענן והכי חשוב – זה בחינם.

הורדה

Mougg
השירות של Mougg  (או Mushup) יאפשר לנו להאזין למוזיקה דרך ענן השרתים של החברה. האתר מעוצב כמו נגן אחד גדול ודרכו ניתן להעלות תיקיות שלמות של אוספי מוזיקה וכן לצפות במילות השיר ותמונת האלבום. האפליקציה לסמארטפון בסיסית למדי ומאפשרת לנגן את כל התכנים שלנו מהרשת בסטרמיניג מהענן כאשר החיבור לאתר או האפליקציה יכול להתבצע דרך חשבון הפייסבוק שלנו. החסרון הוא הנפח הקטן יחסית של 2GB, אך מי שמעוניין שכל האוסף שלו יעלה לרשת יוכל לקבל את השירות בעלות של $30 בלבד.

קרא עוד:  אפליקציות אנדרואיד רבות עדיין עוקבות אחריכם בלי שידעתם

הורדה
 

iCloud ו-Google Music
לפעמים לא צריך ללכת רחוק אלא רק להסתכל בקנקן ונגלה כי שירותי מוזיקה בענן יש לכל אחד ואחד ממכם המריץ את האנדרואיד או ה-iOS. השירותים של השניים מאפשרים להאזין למוזיקה ישירות בסטרימינג כאשר אצל אפל השירות הוא לכלל סוגי הוקבצים ואצל גוגל הוא למוזיקה בלבד. ב-iCloud נוכל לקבל עד 5GB של אחסון ברשת כשהסנכרון מתבצע דרך תוכנת ה-iTuens המותקנת במחשב. כל מכשיר אייפון או אייפוד טאץ’ בעלי מערכת ה-iOS 5 מקבלים גישה ל-iCoude, שירות הענן של אפל המאפשר לגבות נתונים וגם בין היתר לאחסן שירים ברשת. כל שצריך לעשות במכשיר הוא להיכנס להגדרות ולהפעיל את ה-iCloud. ניתן לשדרג את השירות בעלות של $25 בשנה ל-iTunes Match שיספק נפח כמעט בלתי מוגבל למוזיקה ברשת.

בדומה לאפל, גוגל מציעה שירותי ענן המיועדים למוזיקה. ה-Google Music יאפשר אחסון בחינם עד 20,000 שירים וגם שירים נוספים בחינם ובתשלום. לאחר שנקשור את המשתמש והסיסמה שלנו בגוגל, האפליקציה המותאמת למכשירי האנדרואיד השונים תציג את רשימת השירים שבענן לפי אמנים, אלבומים וקבצים, אם כי היא אינה מתמודדת טוב עם עברית. הרישום מתבצע לפני כן דרך האתר אך יש לציין כי הוא מוגבל רק לארה”ב, ולכן נדרש לבקש מחבר מארה"ב (או דרך אתר פרוקסי) שיירשם בשבילנו. הורדת היישום למחשב תסנכרן את כל המוזיקה שהגדרנו מראש ישירות לשרתי גוגל, כך שאם ברשותכם אוסף גדול זה ייקח לא מעט זמן וצריך להתאזר בסבלנות.

קרא עוד:  מיליונים הורידו אפליקציה שמבטיחה עדכונים לסמסונג – ושילמו על זה כסף

עוד אפליקציות מעולם המוזיקה בכתבה תקשיבו טוב: 7 אפליקציות מקיפות לעולם המוזיקה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.