מיקרוסופט (Microsoft) נחלצת לעזרת משפחות הנאלצות כעת לבלות הרבה יותר זמן בבית, עם מבחר של עשרות משחקים הזמינים להורדה בחינם עבור מחשבים עליהם מותקנת מערכת ההפעלה Windows 10.

מבחר המשחקים המלא ניתן לצפייה בקטלוג המקוון של החברה. הרשימה כוללת עשרות משחקים שונים, בהם משחקי יריות ופעולה, משחקי מירוצים, ואסטרטגיה. יש בה כמה שמות גדולים ומוכרים כגון Worms Battle Wormageddon, גרסה מחודש למשחק האסטרטגיה האהוב שבו יכולים מספר שחקנים להתחרות זה בזה בקרב מבוסס תורות על מחשב אחד.

יש גם כמה סימולטורים, בהם סימולטור של נהיגה ברכבות או טיסה במסוקים, ואפילו סימולטור פארקור המאפשר לדמות ריצה חופשית בין גגות העיר – בהחלט תחושה משחררת בהתחשב בכללי ההסגר שאותו כפתה מגפת הקורונה על מיליונים ברחבי העולם. מבחר המשחקים מתעדכן מידי פעם, כאשר רוב המשחקים זמינים להורדה בחינם למשך מספר ימים ואז מוחלפים בכותרים אחרים, כך ששווה לחזור ולבדוק מידי פעם.

כמובן שחנות המשחקים של מיקרוסופט היא לא המקור היחיד למשחקים בחינם. בחנות של Epic כבר מזה חודשים מחולקים מידי שבוע משחקים ללא תשלום, כאשר המבחר הנוכחי כולל את משחק הזומבים World War Z, משחק הפעולה הארקיידי Tormentor X, ומשחק ההרפתקאות הסוריאליסטי Figment.