האם לדגם המוזל חלק בהצלחה?

לדור הנוכחי של קונסולת הפלייסטיישן (Playstation) של סוני(Sony) הייתה התחלה קשה, וזה בלט במיוחד מול ההצלחה של החברה עם שני הדורות הקודמים של מכשיר המשחק המתקדם. למעשה, קונסולת הפלייסטיישן 3 הייתה זמן רב בתחתית טבלת המכירות ונעקפה בקלילות על ידי המתחרים.

חבלי לידה קשים

האם לדגם המוזל חלק בהצלחה?

חרף תצורת החומרה המרשימה שכללה בין היתר שימוש במעבד ה-Cell העוצמתי בטכנולוגיה ייחודית וכונן אופטי בטכנולוגיית בלו-ריי (blu-ray), לא הצליחה הפלייסטיישן 3 להתברג לראש טבלת המכירות. להפך – הקונסולה של סוני 'כיכבה' תמיד בתחתית הטבלה כשהיא רואה בענייים כלות כיצד ה-Xbox 360 מבית מיקרוסופט (Microsoft) וה-Wii של נינטנדו (Nintendo) מוכרות יותר בכל מקום כמעט, ובכל הזדמנות. היו לכך סיבות רבות ככל הנראה. כך, לדוגמה, לא רק שהיא הושקה כשנה לאחר ה-Xbox 360, מה שנתן למתחרה מבית מיקרוסופט יתרון משמעותי שכן השוק היה 'צמא' לקונסולה חדשה ועוצמתית, הקונסולה של סוני הייתה גם יקרה באופן משמעותי. בנוסף, בתחילת דרכה מפתחים התקשו לפתח עבורה וכותרים אשר הופצו עבור שתי הקונסולות נראו באיכות ירודה בפלייסטיישן בהשוואה לאקסבוקס, דבר אשר הוציא את האוויר מההצהרות של סוני בנוגע לכוח העיבוד של הקונסולה.

אבל, לפי IDC, יש שינוי. כמות המכירות של קונסולת הפלייסטיישן 3 עקפה את המתחרה מבית מיקרוסופט ועל-פי דו"ח של IDC נשלחו לחנויות כמליון  פלייסטיישן 3 יותר – 77 מליון קונסולות ברחבי העולם, לעומת 76 מליון, חרף ההפרש בזמן ההשקה בין הקונסולות.

האם לדגם הדקיק יותר חלק בהצלחה? אולי, אבל כנראה יותר למחיר. 6 שנים לאחר ההשקה המקורית, המחיר של הקונסולה של סוני ירד באופן משמעותי במיוחד עם ההשקה של הדגם הדק החדש, שאומנם עולה כמו הדגם הדקיק הקודם, אך נמכר במארז אשר כולל כונן קשיח גדול יותר ומשחק מתנה – לצורך השוואה הדגם הקודם בעל כונן קשיח בגודל 160 ג"ב וללא מחשק מתומחר באמזון ב-299 דולר בעוד הדגם הדק-יותר נמכר עם המשחק 'אססין קריד 3' וכונן קשיח בגודל 500 ג"ב מתומחר בעשרה דולר פחות.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.