הגשת מסמכים לאישור ה-FCC (הוועדה הפדרלית לתקשורת בארצות הברית) חשפה פרטים טכניים ראשונים אודות הטלפון החכם הבא בסדרת ה-Nexus של גוגל (Google).

הועדה אישרה מכשיר תחת שם הקוד D820 שהוגש על ידי LG לאישור, ובאופן כללי התכנון והעיצוב שלו דומים למכשיר הקודם בסדרה, ה-Nexus 4.

עם זאת יש כמובן כמה הבדלים משמעותיים, כאלה שחשובים יותר לשווקים הכלליים וכאלה שחשובים יותר לשוק האמריקאי. מה לשוק האמריקאי? בעיקר תמיכה ב-LTE ב-7 ערוצים, מאפיין שלא היה קיים במכשיר הקודם ואף הוביל לגל קצר של תלונות מצד לקוחות במדינה של הדוד סם. הפרטים החשובים האחרים הם מסך בגודל 5 אינץ', או יותר נכון כמעט 5 אינץ', וליתר דיוק, 4.96 אינץ' ברזולוציה של 1,080p. על פי המסמך שכבר דלף לטוויטר במלוא הדרו, מידות הטלפון יהיו 131.9 מ"מ על 68.2 מ"מ (אין פרטים לגבי העובי), כך שהוא יהיה קצת קצר יותר מה-Nexus 4, למרות שהוא יציע מסך גדול יותר.

שיפור משמעותי גם בגזרת המעבד. אמרו שלום ל-Snapdragon 4 Pro. כמו רוב הטלפונים מהשורה הראשונה כיום, ה-Nexus 5 יהיה מבוסס אמנם שוב על מעבד של קוואלקום (Qualcomm), אבל הפעם זה יהיה המעבד המוביל Snapdragon 800.

המכשיר כנראה לא יתמוך עדיין ב-802.11ac, אלא יסתפק מבחינת WiFi ב-802.11n, הוא יגיע עם מכסה אחורי שמאפשר טעינה מעריסה ללא כבל, וסוללת הליתיום-יון-פולימר שלו תהיה בנפח של 2,300mAh אך אל תצפו לראות אותה במו עיניכם.