מוזילה (Mozilla), מפתחת דפדפן פיירפוקס (Firefox) החליטה לחסום פרסומות באופן אינטגרלי בגרסה האחרונה ששוחררה אמש.

גרסה 42 כוללת מעתה חוסם פרסומות הפועל כברירת מחדל בגלישה במצב פרטי/בסתר (Incognito Mode), כך כאשר נגלוש לאתר מסוים במצב זה, פרסומות, עוגיות (Cookis) וכפתורי שיתוף ייחסמו ולא יוצגו למשתמש. בגרסה השולחנית ישנו מרכז בקרה חדש המאפשר לבחור האם אנו מעוניינים בביטול מצב מעקב או להשאיר זאת כפי שהיה.

לדברי מוזילה, צעד זה הכרחי כדי למנוע מצב בהן חברות צד שלישי יוכלו לעקוב אחר הגולש: "הוספנו אפשרות זו כי אנו מאמינים שצריך לתת לכם בחירה ושליטה רחבה יותר בגלישה באינטרנט." אמרו במוזילה. "עם הוספת אפשרות הגנה זו במצב גלישה בסתר בדפדפן, אנו מובילים את התעשייה על ידי מתן שליטה על הנתונים שאתרים יקבלו ממך באינטרנט. גלישה במצב פרטי בפיירפקוס הוא היחיד שמגן עליך – לא בכרום, לא בספארי, לא בדפדפן האדג' של מיקרוסופט או אינטרנט אקספלורר."

כחלק מהעדכון, ישנה כעת תוספת קטנה אך שימושית בגרסה השולחנית: מעתה בניגון תוכן וידאו או אודיו, אייקון קטן בדמות רמקול יוצג בלשונית בדומה לקיים בפדפן הכרום ולחיצה עליו גם תשתיק את האודיו המתנגן. בגרסת האנדרואיד נוספה אפשרות לפתוח קישורים ברקע, זאת כאשר הגדרנו את האפשרות מראש. כך לדוגמה אם אנחנו נמצאים באפליקציית טוויטר או פייסבוק, לחיצה על הקישור לא תפתח את הדפדפן אלא תשמור זאת כלשונית שנפתחה ברקע, כך נוכל "לאסוף" קישורים ובסוף לפתוח את הדפדפן ולהציג את כולם.

קרא עוד:  כלים חדשים למלחמה בבריונות רשת ב-Instagram

הגרסה החדשה זמינה להורדה לפלטפורמות האנדרואיד, חלונות, Mac ולינוקס.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.