משתמשי iOS יכולים כעת לנסות את הדפדפן הוותיק של מוזילה (Mozilla): חברת הקוד הפתוח השיקה את Firefox ל-iOS הזמין למכשירי ה-iPhone, iPad ו-iPod Touch.

הדפדפן החדש נראה דומה למדי לזה של גרסת האנדרואיד הכולל תמיכה בריבוי חלונות, קביעת מנוע החיפוש ברירת המחדל, קריאה במצב לא מקוון ועוד, אולם רוב התוספים לא יפעלו עליו בשל מגבלות הפלטפורמה להרצת Java Script. מוזילה מוסיפה גם את יכולת הסנכרון בין חשבונות, כך אם אנחנו משתמשים ב-Firefox גם במחשב האישי, נוכל להוסיף את החשבון בהגדרות הדפדפן ולסנכרן מועדפים, סיסמאות, היסטוריה והאתרים האחרונים שאליהם גלשנו בין מכשירים שונים.

נכנעה לאפל

למשתמשי אפל לא חסר כיום אפשרויות בחירה בין דפדפנים: החל מכרום של גוגל ואופרה הקיימים תקופה ארוכה, וכמובן דפדפן ספארי הנחשב לברירת המחדל לרוב המשתמשים. אז מדוע לקח למוזילה לשחרר גרסה ל-iOS כל כך הרבה זמן? בגלל אפל.

כחלק מדרישות הפיתוח, אפל לא מאפשרת שימוש במנוע רינדור אחר מ-WebKit, ובמוזילה, שפיתחו מנוע עצמאי, לא אהבו את הדרישה הזו ולכן עד היום לא השיקו את הדפדפן לפלטפורמה. לא ברור מה גרם למוזילה לשנות את ההחלטה, אבל כך או כך יש למשתמשי iOS עוד דפדפן בחנות האפליקציות.

להורדה, הקליקו כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.