באיחור ניכר, חברת מוזילה (Mozilla) מפתחת דפדפן הקוד הפתוח פיירפוקס (Firefox) החלה בבדיקות של הדפדפן עבור מכשירי iOS, ולפי הדיווח, לא מדובר בבטא ציבורית.

מוזילה כפי הנראה, עובדת באופן מצומצם למדי עם מספר משתמשים כדי שאלו יבחנו את הדפדפן על גבי מכשירי אפל השונים וכי  היא לא מאפשרת גישה לכלל לעת עתה. הגרסה שהושקה מאפשרת התקנה רק על iOS 8 ונאמר כי המנוע עליו הדפדפן פועל הוא WebKit ו-Nitro JavaScript, שזה נושא המחלורת העיקרית בין מוזילה לאפל (Apple).

במשך שנים החברה נמנעה מפיתוח דפדפן למערכת ה-iOS מכיוון שאפל אינה מאפשרת שימוש במנוע רנדור ביישומים צד שלישי, ומכריחה אותם להשתמש כאמור ב-WebKit במקום. בלב ברירה, נכנעה מוזילה לדרישות ובחודש ספטמבר האחרון היא החלה את הפיתוח.

למרות כי מדובר בדפדפן שהיה פופולרי במחשב השולחני, במהלך השנים הוא נחלש בקרב המשתמשים וכי לפי נתונים עדכניים, השועל חולש על 18 אחוזים בלבד, לעומת 53 אחוזים לדפדפן הכרום. בכל הנוגע לתחום המובייל, המצב של מוזילה גרוע אף יותר וכי הערכות הן שהדפדפן בשימוש בקרב 1 אחוז בלבד מהמשתמשים.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.