חיישן טביעת הפך לאמצעי אבטחה פופולרי בטלפונים החכמים וקיים כמעט ברוב המכשירים הבולטים של היצרניות הגדולות. כעת, השאלה הנשאלת האם אותו אמצעי אבטחה אכן מאובטח כפי שאנו נוהגים לחשוב או שמא מדובר בגימיק שיווקי?

חוקרים מאוניברסיטת מישיגן, ארה"ב, מצאו דרך כיצד לעקוף את חיישן טביעת האצבע גם כאשר המשתמש אינו בסביבה. בסרטון שהעלו ליוטיוב, הם מדגימים כיצד ניתן לעקוף את חיישן טביעת האצבע במכשיר הגלקסי S6 וכן במכשיר ה-Honor 7 מבית וואווי. העקיפה התבצעה אמנם בקלות יחסית אך נדרשו מספר אמצעים שכן קודם לכן החוקרים דגמו טביעת אצבע שהייתה טבועה במכשירים המדוברים במעוד מועד אותה הדפיסו על נייר מיוחד במדפסת ביתית. במילים אחרות: לא בדיוק מיועד למשתמש הפשוט.

על מנת לעקוף את חיישן טביעת האצבע, סרקו החוקרים כאמור את טביעת האצבע של המשתמש אל המחשב. לאחר מכן, הדפיסו החוקרים את טביעת האצבע על דף נייר מסוג AgIC בעזרת דיו מיוחד שדוגם טביעות אצבע. מדובר בחומר מיוחד שמסוגל להוליך מעגלים חשמליים ולהשתלב עימם. לאחר סיום התהליך, הצמידו החוקרים את דף הנייר לחיישני טביעת האצבע הקיימים במכשיר – אותם המכשיר זיהה כטביעת אצבע לכל דבר ובכך עקפו את המנגנון.

למרות כי סביר שהמשתמש הפשוט לא יבצע זאת בעצמו, הדגישו החוקרים כי כל מטרת הניסוי הייתה לאותת ליצרניות השונות על מנת להגביר את אמצעי האבטחה בחיישן הנפוץ בטלפונים רבים.