פרויקט “הטלפון האתי” חוזר: Fairphone שהושק ב-2013 כיוזמה חברתית כדי להילחם בתופעת הזבל האלקטרוני ולגרום לנו הלקוחות לשים לב מהיכן הטלפון שרכשנו, מהם החומרים שמהם הוא מיוצר, מהם התנאים של העובדים במפעל והאם החברה נאמנה לסביבה, חוזר בשנית והפעם הוא גם מודולרי.

כל חלק בטלפון – החל מהסוללה, מסך, לוח אלקטרוני, מצלמה ועוד – ניתן לפירוק עצמי ללא צורך בידע טכני ובאופן קל ופשוט כאשר המטרה היא שנוכל, במידת הצורך, לתקן בעצמנו ואולי בעתיד אף להחליף חלקים לצורך שדרוג.

Fairphone 2 מגיע בתג מחיר של 525 אירו הוא כולל מסך 5 אינץ’ Full HD, שבב Snapdragon 801 מרובע ליבות, זיכרון עבודה של 2 ג’יגה-בייט, מצלמה 8 מגה פיקסל, תמיכה בסים כפול ומערכת האנדרואיד 5.1 Lollipop. לא מפרט מלהיב במיוחד אבל סביר בהחלט, במיוחד אם אתם תומכים ברעיון וביוזמה שהחברה מנסה להוביל.

היצור ההמוני יחל כבר בחודש הבא בעוד שהוא יגיע לשווקים בחודש דצמבר. ניתן להזמין ישירות מאתר החברה וכי לדבריהם, כבר 20,000 יחידות הוזמנו מראש ללקוחות ברחבי העולם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.