כשלונה היחסי של אפליקציית Slingshot מבית פייסבוק (Facebook), שמאפשרת לשנות תמונות באופן מלאכותי (כלומר, להוסיף להן אנימציות מודבקות וכתובות טקסט, בדומה למה שעושה Snapchat) ככל הנראה הביאה את החברה להוסיף את הפיצ'רים הללו לתוך האפליקציה הרשמית שלה. החברה בוחנת בימים אלה כלי העלאת תמונות חדש במערכת ההפעלה של אפל, iOS, אשר מאפשר למשתמשים "לטפל" בתמונות כאוות נפשם לפני שהם מעלים אותן לפרופיל שלהם.

בין האפשרויות החדשות אפשר למצוא הוספה של טקסט כל צבע ובכל מקום על גבי התמונה, החלפה בין פילטרים באמצעות גרירת האצבע, הדבקת סטיקרים על גבי התמונה וכן הלאה. לאחר העלאת התמונה, משתמשים יוכלו להחליק עם האצבע עבור תפריט שלם של אופציות שיפתח בפניהם. בין הפילטרים שמוצעים: Auto, Vintage, Spring, Summer, Fall, Winter, Snow ועוד, כאשר ניתן להחליק הלוך ושוב על גבי התמונה כדי לבחון את הפילטר שהכי מתאים לה.

בנוסף, לחצן חדש בפינה השמאלית של התמונה יפתח תפריט שיפורים חדש עם טאבים כמו הוספת תגיות, טקסט, חיתוך גודל התמונה, הוספת סטיקרים ואופציות של פילטרים נוספות בנוסח אינסטגרם. ראוי לציין כי חלק גדול מהאפשרויות שמציעה פייסבוק כבר קיים באפליקציית Snapchat, ויש כאלו הטוענים כי מדובר בניסיון חיקוי די בוטה.