פרשה רודפת פרשה: בהודעה ששלחה פייסבוק (Facebook) למשתמשיה היא גילתה כי פרצת אבטחה במערך הגישה לנתונים אפשר ליישומים גישה לתמונות אישיות.

הבאג התגלה על ידי פייסבוק עצמה והשפיע על כל המשתמשים אשר נתנו הרשאה ליישומי צד ג' לגשת לתמונות האישיות בחשבון – גם כאלה שלא פורסמו באופן ציבורי. הפרצה אמנם תוקנה, אולם ייתכן כי חלק מהיישומים כבר הספיקו לבצע גישה לתמונות ומכאן עולה החשש כי אלה ישמשו לצרכים זדוניים.

פייסבוק פרסמה כי מדובר ב-1,500 יישומים שונים הפועלים על הפלטפורמה, אשר נוצרו על ידי 876 מפתחים. כאשר המשתמש התקין את היישום, הוא נתן הרשאה לתמונות הציבוריות ואלה שהועלו בציר הזמן, זאת מבלי לדעת כי למעשה ליישום יש גם גישה לתמונות הפרטיות שלא פורסמו.

בחברה לא יודעים לומר מי מ-6.8 מיליון המשתמשים אכן נפגע אישית וכי בשבוע הבא היא תשחרר כלים למפתחים שיאפשרו להם לקבוע זאת באופן פרטני, כך שיוכלו להזהיר ולמחוק את התמונות.

כדי לדעת האם גם אתם מושפעים מבאג הפרצה יש להיכנס לעמוד התמיכה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.