היום שבו פייסבוק יוצאת לבורסה, הוא גם יום שבו נחשפים מעט מהמידע של מהפכנית הרשתות החברתיות. מבלי להתעסק במספרים הכספיים שקשורים לדבר (מיליארד רווח נקי ב-2011!!), מתגלה לנו כי פייסבוק גדולה ומשפיעה הרבה יותר ממה שנדמה לנו.

בסוף השנה שעברה, בפייסבוק רשומים ואקטיביים 845 מיליון משתמשים, שיצרו יחדיו 100 מיליארד חברים, העלו 250 מיליון תמונות ליום ו-2.7 מיליארד הגיבו ועשו לייק. מספרים מדהימים שאף אתר ככל הנראה לא משתווה לו. דבר מפתיע מהדוחות הוא שמארק צוקרברג חשב למכור את הרשת החברתית המצליחה עוד ב-2004 לגוגל שכן אז, ברשת היו מיליון חברים בלבד.

אם נחזור בכל זאת למספרים, הרווח הנקי של פייסבוק הוא אחרי גלגול של 3,7 מיליארד דולרים, ואחרי שהצליחה להכפיל את הרווחים ב-2010 שעמדו על 606 מיליון דולר. לא מעט כסף מתגלגל שם, וחלק לא קטן הם בזכות האפליקציות ובראשם המפתחת זינגה, שאחראית על משחקים כמו Farmville, Texas Hold'Em Poker, Blackjack ועוד, כאשר דווקא מהאפליקציות של המכשירים הניידים, פייסבוק כלל לא מרוויחה מהם, אבל אחרי המספרים האלה, אנחנו לא דואגים לה.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.