פייסבוק (Facebook) הכריזה היום על גרסה חדשה לאפליקציית המסרים המידיים שלה, ה-Facebook Messenger, אשר מותאמת לילדים. האפליקציה הנקראת Messenger Kids מנסה למשוך את גילאי 13 ומטה לצ'וטט בניהם דרכה – וללא צורך בחשבון פייסבוק.

האפליקציה החדשה מזכירה מאוד את המסנג'ר הרגילה אך עם התאמות לילדים. כך לדוגמה איך בה כל פרסומות ולא ניתן לבצע דרכה רכישת פנימיות. מלבד זאת גם מילים מסוימות יחסמו ולא ניתן להשתמש בשירותי המיקום. ההורים אף יוכלו לפקח על הילדים באמצעות חשבון הפייסבוק שלהם ויחליטו עם מי מחבריהם הם יוכלו לשוחח ואלו חברים ייחסמו באופן מוחלט, אך עם זאת הם לא יוכלו לרגל אחרים ולראות את תוכן ההודעות.

Messenger Kids תאפשר לילדים לשוחח עם חבריהם, לשלוח הודעות וסרטונים, ליהנות מספרייה שלמה של סטיקרים, תמונות מונפשות ועוד כלים שיאפשרו להם להביע את עצמם. כדי להתחבר לאפליקציה, על ההורה להוריד אותה מהחנות ולאמת את הפרטים עם חשבון הפייסבוק האישי שלו. רק לאחר מכן האפליקציה תאפשר ליצור חשבון לילד שעליו כאמור יוכל לשלוט ההורה.

בשל מגבלות של ועדת הסחר האמריקאי (FTC), ילדים מתחת לגיל 13 אינם מורשים להירשם לשירותי רשת שונים ופייסבוק בפרט. לכן, זו אולי הדרך של פייסבוק לגרום לילדים הצעירים להתחבר בעקיפין לרשת החברתית הגדולה בעולם. בינתיים האפליקציה זמינה רק לבודקי בטא בארה"ב וייתכן כי תגיע בהמשך לשאר העולם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.