האם הלחץ מצד גוגל+ עושה את שלו? פייסבוק השיקה אתמול, יום שלישי, יישום חדש בשם Facebook for Every Phone (פייסבוק עבור כל טלפון) שמיועד להתקנה בכל סוגי הטלפונים הקיימים כיום בעולם.

היישום החדש מאפשר גם למשתמשי טלפונים סלולאריים שאינם מוגדרים כחכמים לגשת לחשבון הפייסבוק שלהם כדי לעקוב אחר החשבון שלהם וכן כדי להעלות תמונות ישירות מהטלפון שלהם כמו גם לחפש חברים שכבר כלולים באנשי הקשר ששמורים בטלפון.

Facebook for Every Phone מיועד להרצה בטלפונים שתומכים בג'אווה, ולפי פייסבוק, היישום החדש עבור מיטוב כדי לדרוש פחות משאבי מערכת ונתונים מכל יישום ג'אווה אחר שמיועד לטלפונים סלולאריים. החברה טוענת שהיישום חסכני יותר גם בהשוואה לשימוש בדפדפן שמותקן בטלפון כדי להגיע לעמוד הפייסבוק.

יש לציין שלמרות החדירה המוצלחת של הטלפונים החכמים במדינות אירופה ואמריקה, בשווקים רבים, ובמיוחד בסין ובהודו ובאשר חלקי מזרח אסיה, יש עדיין רוב מוחלט למשתמשים בטלפונים פשוטים, ובפייסבוק כנראה מעוניינים בקהל הזה, בעיקר לאור התחרות החדשה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.