אוקולוס (Oculus), החברה שהביאה את עולם המציאות המדומה (VR) כפי שאנו מכירים אותו היום, הכריזה אמש (ד') על Oculus Go, משקפי מציאות מדומה עצמאיים ללא צורך בטלפון צמוד או במחשב במחיר אטרקטיבי.

מי שהציג את המשקפיים החדשים הוא לא אחר מאשר מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק (Facebook), אשר מטרת החברה היא לחבר מיליארד משתמשים לעולם המציאות המדומה, שכן העניין העניין המסקרן בהכרזה הוא דווקא המחיר. עד כה מי שהיה מעוניין בחווית מציאות מדומה נדרש לשלם מאות ואלפי דולרים על חומרה תואמת, אך עם Oculus Go במחיר 199 דולר הדבר יאפשר שימוש נרחב הרבה יותר.

בניגוד ל-Gear VR או Rift, משקפי Oculus Go לא יזדקקו למערכת עיבוד נפרדת. כל שצריך הוא להפעיל את המשקפיים, לבחור מהתפריט המוצג ולהתחיל לשחק. למשקפיים צג מובנה ברזולוציה 2560×1440 פיקסל מסוג LCD, אשר לדבריה יספק מהירות תגובה טובה מספיק בהשוואה לטכנולוגיית ה-OLED הנחשבת למתאימה יותר לשימוש במוצרים שכאלה.

השליטה במשקפי Oculus Go מתבצעת באמצעות בקר תנועה בודד המגיע בערכה, כאשר ממשק המשתמש מובנה ופותח על ידי פייסבוק. כמו גם תהיה גישה לחנות יישומים הכוללת משחקים ואפליקציות שונות שחלקן בחינם וחלקן בתשלום. בחברה יספקו למפתחים גישה למערכת לצורך הרחבת ההיצע ולדברי הוגו בארה, סמנכ"ל פייסבוק, המפתחים שכבר עבדו על אפליקציות Gear VR יוכלו להמיר אותן בקלות לפלטפורמה של אוקולוס.

קרא עוד:  סקירה: Xiaomi Mi Band 4 - צמיד כושר ללא תחרות

בעת השקת משקפי Oculus Go, מחירם יהיה הנמוך ביותר למשקפי מציאות מדומה המשלבות חומרה משלהן והם יגיעו בתחילת שנה הבאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.