עדכון לאפליקציית פייסבוק (Facebook) למכשירי iOS, שעלה לחנות AppStore במהלך היממה האחרונה, מונע ממנה לגשת ללא רשות למצלמה, כך טוענת החברה.

העדכון, שמספר הגרסה שלו הוא 247, מיועד לתקן את הבעיה עליה דיווחנו אתמול, שהפעילה את ממשק המצלמה במכשיר בזמן השימוש באפליקציה מבלי שהמשתמשים יבקשו זאת או יהיו מודעים לזאת. כך גולש שם לב בתחילת השבוע לב לכך שאפליקציית פייסבוק במכשיר ה-iPhone (אייפון) שלו מסגירה בטעות את העובדה כי היא ניגשת לכל אורך השימוש למצלמה הקדמית. הדבר נחשף בשל באג שמציג את שולי שדה הראייה של המצלמה בקצה השמאלי של המסך, לצד הפיד של פייסבוק, בעת מעבר בינה לבין אפליקציה אחרת במכשיר.

בתגובה לגולש שדיווח על הבעיה בטוויטר, הגיב גיא רוזן, סגן הנשיא הישראלי של פייסבוק, כי "נראה שמדובר בבאג". מאוחר יותר הוסיף: "לאחרונה גילינו שאפליקציית ה-iOS שלנו הופעלה שלא כהלכה במצב מאוזן. בתיקון לכך בשבוע שעבר, בגרסה 246, הכנסנו בטעות באג שגורם לאפליקציה לנווט חלקית למסך המצלמה בלחיצה על תמונה. אין לנו ראיות להעלאה של תמונות או סרטונים בשל כך". הוא הבטיח תיקון לבעיה "עוד היום" – והגרסה המעודכנת אכן עלתה מספר שעות לאחר מכן.