דיווח של Bloomberg גורס כי ב-2018 פייסבוק ישיקו משקף מציאות מדומה חדש של Oculus אך נראה כי בפייסבוק לא שוקדים על דגם חדש, משוכלל ויקר יותר של ה-Rift המיועד לגיימרים אלא על דגם שיקסום לקהל לקוחות רחב יותר. הדגם בעל שם הקוד 'Pacific' נועד להנגיש את חווית המציאות המדומה, שכן על פי הדיווח בפייסבוק מכוונים לתג מחיר נמוך שנע סביב ה-200 דולרים ועל יכולת לעבוד באופן עצמאי ללא חיבור למחשב.

עוד ניתן ללמוד מהדיווח כי משקף ה-Pacific מתוכנן להיות נייד במיוחד והמקור מתאר אותו כ"גרסה קטנה יותר של ה-Rift שאפילו קל יותר ממשקף ה-Gear VR ביחד עם הטלפון", תכונה שתאפשר לרוכשים הפוטנציאלים לקחת עימם את המשקף בכל זמן. כרגע לא ידוע מה המפרט המדוייק אך צויין כי בדומה למכשירים ניידים רבים משקף ה-Pacific יבוסס על מערכת על שבב Snapdragon תוצרת קוואלקום (Qualcomm).

כיום, אחד מחסמי הכניסה של תחום המציאות המודמה הוא המחיר. כשחווית מציאות מדומה 'מלאה' דורשת השקעה של אלפי דולרים הכוללת רכישה של Oculus Rift או HTC Vive ולצידו מחשב אישי בעל מפרט חזק דיו להרצה של משחקי תלת מימד תובעניים במציאות מדומה.

גם חווית מציאות מדומה ניידת, בדומה לפלטפורמת Gear VR של סמסונג (Samsung), דורשת השקעה כספית לא מבוטלת הכוללת רכישה של מכשיר טלפון חכם ומשקף ייעודי במאות דולרים. בפייסבוק מקווים לשנות את המצב ובכנס המפתחים ל-Oculus שנערך בשנה שעברה ציין מארק צוקרברג (Mark Zuckerberg), מנכ"ל פייסבוק, כי בחברה שוקדים על מוצר שישב על קו התפר שבין ה-Gear VR ל-Oculus Rift באותו אירוע ציין דובר Oculus כי "בחברה נעשו השקעות טכנולוגיות בקטגוריית המציאות המדומה העצמאית". כך שמצטייר כי משקף ה-Pacific יממש חזון זה.