כשכתבנו לראשונה על מעבד הדגל הבא של סמסונג (Samsung), שידוע בשם Exynos 8895, סיפרנו על מהירות הליבה שלו שעומדת להיות לא פחות מ-4.0 ג'יגה-הרץ, ושהוא יהיה אפילו חזק יותר מה-Snpadragon 830, מעבד הדגל הבא של קוואלקום (Qualcomm).

אבל כעת, הדיווחים החדשים שמגיעים לגבי המעבד כבר מדברים על מהירות נמוכה יותר שעומדת על 3.0 ג'יגה-הרץ.

אבל במקביל מספרים שהסיבה לכך היא הרצון של סמסונג למטב את המעבד לעבודה במסגרת צריכת כוח מרבית נמוכה ככל האפשר, במסגרת הייצור של המעבד בליתוגרפיה של 10 ננו-מטר, וכרגע מדובר על 5 וואט בלבד, ולכל היותר.

במקביל מרכזת סמסונג את המאמצים שלה בתחום העיבוד הגרפי של כלל המערכת. כפי שכבר דיווחנו, החברה כבר פנתה ל-AMD ול-NVIDIA כדי לנסות שילוב של השבבים הגרפיים שלהן במערכת על שבב של המעבדים העתידיים של סמסונג. בינתיים כבר טוענים שהמעבד החדש, בסביבת העבודה המוזכרת לעיל, כבר מעבד גרפיקה במהירות שגבוהה ב-70% לעומת קודמו, ה-Exynos 8890. לפי מספרים שהופיעו ב- המעבד החדש Geekbench הגיע לתוצאה של 2,301 במבחן הליבה הבודדת לעומת 1,800 של ה-Exynos 8890, ובמבחן ריבוי הליבות ההפרש היה 7,019 לעומת 5,000.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.