6 שעות זהו הזמן שנדרש ליוצר המשחק Yooka-Laylee, ממשיכו הרוחני של Banjo-Kazooie, לגייס מליון דולר באתר גיוס-ההמונים קיקסטארטר (Kickstarter).

Playtonic Games, קבוצה של יזמים יוצאי חברת הפיתוח Rare מי שהייתה אחראית על להיטים נוסטלגים כמו Donkey Kong Country ו-Banjo-Kazooie על-גבי קונסולת ה-Nintendo 64 מוכיחים כי עדיין יש קהל למשחקי הפלטפורמה. היזמים פנו לאתר מימון ההמונים קיקסטארטר על-מנת לגייס כספים לפיתוח הכותר Yooka-Laylee, בתוך 38 דקות הצליח הפרוייקט להגיע אל יעדי הגיוס הראשוניים בסכום של 270-אלף דולר ותוך 6 שעות הצליח הפרוייקט לגייס מליון דולר מה שהופך אותו לפרוייקט בתחום משחקי הווידאו שגייס מליון דולר בזמן הקצר ביותר. הפרוייקט בתחום משחקי הוידאו שהחזיק עד כה בתואר היה משחק התפקידים Torment: Tides of Numenera.

על-פי הנתונים של אתר Statista משך הזמן הזה מכניס את Yooka-Laylee לחמישיה העליונה של הפרוייקטים שגייסו מליון דולר בזמן הקצר ביותר. לצורך השוואה קונסולת ה-OUYA גייסה מיליון דולר ב-8 שעות וחצי, הסרט של ורוניקה מארס הצליח לגייס מליון דולר בקצת יותר מ-4 שעות ואילו שיאן גיוס המליון בזמן הקצר ביותר הוא הוא שעון ה-Pebble Time במסגרתו גוייסו מליון דולר תוך חצי שעה בלבד.

Yooka-Laylee היינו משחק פלטפורמה בכיכובן של הלטאה יוקה והעטלף ליילי המתרחש בעולם צבעוני ופתוח. נשארו עוד 44 יום לגיוס הכספים, סכום התרומות מתחיל מ-8 דולר, משתמשים שיתרמו כ-15 דולר יקבלו קוד הורדה דיגטלי ל-Steam בעלי הקונסולות דרשים לתרום כ-24 דולר. הכותר יהיה זמין למחשב האישי ולקנסולות ה-PlayStation 4, Xbox One ו-Wii U. ניתן לתרום ולהתעדכן בדף הפרוייקט.

קרא עוד:  העונה העשירית של Fortnite הסתיימה עם חור שחור והרבה שאלות פתוחות