את שבב ה-1080 Ti ואת חברת EVGA המייצרת כרטיסים בלעדית ל-Nvidia אנחנו מכירים לא מכבר. היה זה רק עניין של זמן עד ש-EVGA תוציא גרסאות מעניינות לכרטיס הדגל החדש ובשבוע שעבר השיקה את ה-GTX 1080 Ti SC2 Hybrid.

כשם הכרטיס, גרסת Super Clocked 2 של החברה מגיע בתדרים מוגברים של 1670 מגה-הרץ לעומת 1582 מגה-הרץ בגרסאות המקור (Founders Edition) של Nvidia. זוהי לא מהירות השעון הגבוהה ביותר ש-EVGA משווקים, שכן גרסת FTW3 מגיעה עד 1683 מגה-הרץ, אך פער זה יכול להצטמצם בעזרת OC קל לכרטיס. הכרטיס מגיע כמו שאר גרסאות הכרטיסים עם זכרון GDDR5X בנפח 11 ג'יגה-בייט.

מה שבאמת מעניין בכרטיס הוא הקירור שאיתו מגיע. הכרטיס מגיע עם קירור Hybrid – אוויר ומים מובנה כבר מהמפעל, כך שאין צורך לקנות קירור מים נפרד או להסתכן בהרכבה של קירור כזה. לטענת EVGA הקירור אחראי להורדה של עד 50% מטמפרטורת כרטיס רפרנס. בנוסף, בלוק הקירור מגיע עם מאוורר 120 מ"מ, שאמור להשאיר את הכרטיס שקט מאוד בהשוואה לכרטיסים אחרים שעליהם הורכבו מס' מאווררים. כמו כן החברה כללה גם Heatsink נפרד ל-VRAM.

החברה מוסיפה גם את טכנולוגית iCX החדשה שלה, שבעיקר מציעה בקרה טובה הרבה יותר על טמפרטורת הכרטיס. ישנם 8 חיישני טמפ' שונים על הכרטיס חוץ מהחיישן על השבב עצמו (סה"כ 9), כך שניתן לראות היכן הכרטיס מתחמם יותר והיכן פחות. על כל זה מנצחת התוכנה EVGA Precision XOC המוכרת ללקוחות EVGA.

קרא עוד:  החל בשבוע הבא Apple Arcade ו-TV Plus ב-4.99 דולרים, בקרוב גם בישראל

עם תג מחיר מומלץ של  810 דולר לכרטיס בארה"ב, EVGA כרגיל מכוונת את הכרטיס לשוק הגבוה שמחפש ביצועים ללא פשרות ומוכן לשלם תוספת של 110 דולר מגרסת הבסיס (הפרש ממחיר מומלץ של Founders Edition).

פורסם לראשונה באתר Vgames