את ה-Touch ID הציגה אפל כחידוש השנתי שהגיע עם ה-iPhone 5s, אך מאז לא זכינו לראותו במכשיר אחר של החברה. גם מכשירי האייפד החדשים (iPad Air ו-iPad mini עם תצוגת רטינה) שהוכרזו אחרי האייפון 5S, לא זכו לקבל את החידוש ונשארו עם כפתור הבית הרגיל. כעת, אנליסט בחברת KGI Securities, מינג-צ'י קוו (Ming-Chi Kuo), טוען כי נראה את ה-Touch ID בכל מכשירי החברה שיוצגו השנה, פרט למכשירי האייפוד טאצ'.

במהלך שנת 2013, נמכרו 36 מיליון יחידות של מכשירים המשתמשים בחיישן ה-Touch ID (רק מכשירי אייפון 5s), אך בשנים 2014-15, בשל העובדה כי ה-Touch ID צפוי להגיע למכשירים נוספים, הנתון הזה צפוי לגדול. הצפי הוא שבשנת 2014 יימכרו כ-120 מיליון מכשירים עם חיישן ה-Touch ID, ובשנת 2015 יימכרו כ-233 מיליון מכשירים.

דבריו של האנליסט קוו מגיעים שבועות בודדים לאחר המידע שנמצא בגרסה 7.1 של מערכת ההפעלה iOS, שם נמצאו רמזים למכשיר אייפד שטרם הוכרז שיכלול את החיישן המיוחל. כזכור, ה-Touch ID הוא קורא טביעות אצבע המוטבע בתוך כפתור הבית של מכשיר ה-iPhone 5s, ובאפשרותו לשחרר את המכשיר מנעילה במידה ויש קוד ואף לבצע רכישה באמצעות סריקת אצבע במקום הצורך להכניס סיסמא. את ה-Touch ID אימצה גם סמסונג בדמות קורא טביעות אצבע משלה שנמצא ב-Galaxy S5.