לוגו גוגל

משתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד באירופה יישאלו בקרוב באיזה דפדפן ומנוע חיפוש הם רוצים להשתמש כברירת מחדל בטלפון שלהם. כך הודיע קנט ווקר, סגן נשיא גוגל (Google), ברשומה בבלוג החברה.

ווקר ציין כי השאלה תוצג למשתמשים שירכשו ויפעילו מכשירי אנדרואיד חדשים ביבשת, אך גם לבעלי מכשירים קיימים. הוא לא פירט מתי הדבר יקרה ואילו חלופות יוצגו בתיבת הבחירה, אם בכלל, אך ציין כי השאלה תוצג "במהלך החודשים הקרובים".

צעד זה נועד לרצות את הנציבות האירופית שביולי 2018 הטילה על החברה קנס בגובה כ-5 מיליון דולרים לאחר שהאשימה אותה בהתנהלות אנטי-תחרותית. לדברי הנציבות, החיבור של מנוע החיפוש, הדפדפן וחנות האפליקציות של גוגל עם מערכת ההפעלה שלה מונעים תחרות, ולכן חויבה החברה לשלם ולהפסיק לכבול משתמשי אנדרואיד ל-Google ,Chrome ו-Google Play.

כבר בשנה שעברה החלה גוגל בצעדים שמטרתם לציית להחלטה, כאשר אפשרה ליצרניות מכשירים לבחור אילו מהשירותים המדוברים לכלול במכשירים שלהן. היא אף החלה לגבות מהחברות דמי מנוי נפרדים על כל אחד מהשירותים, כדי לעודד כביכול תחרות מול מתחרים. עתה מגיע תור המשתמשים לבחור האם הם מעדיפים למשל את Bing על פני Google או את Opera על פני Chrome.