חברת התקשורת העולמית אריקסון (Ericsson) פותחת במתקפה חזיתית נגד ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו: לאחרונה הגישה תביעה לבית משפט בגין הפרת מספר פטנטים ושואפת להפסיק לאלתר את מכירת האייפונים והאייפדים.

אריקסון, שברשותה מספר לא מבוטל של פטנטים שקשורים לתקשורת הסלולרית, הגישה לאחרונה תביעה נגד אפל בבית המשפט במחוז טקסס, ארה"ב, ובמקביל בנציבות הסחר הבינלאומית (ITCׂ) בגין הפרה של לא פחות ולא יותר מ-41 פטנטים שקשורים בצורה כזו או אחרת לרשת ה-2G ורשת ה-LTE במכשירי האייפון והאייפדים, כך דווח בסוכנות הידיעות בלומברג. מלבד זאת, טוענת החברה כי אפל משתמשת גם בטכנולוגיות הקשורות לממשק המשתמש, חיסכון בחיי הסוללה ועוד.

מלבד הפיצוי הכספי אותו דורשת החברה שלא צויין מה גובהו, שואפת גם להפסיק לאלתר את מכירות המכשירים שמשתמשים בפטנטים שלה היא, לרבות מכשירי האייפון והאייפד השונים בארה"ב. הגשת התביעה נבעה, ככל הנראה, מאי רצונה של אפל להמשיך ולשלם את התמלוגים אותם היא משלמת לאריקסון מדי שנה עבור שימוש בפטנטים. לטענת החברה, הסכם הרישיון בין השניים פג תוקף בחודש ינואר השנה וכי כעת אפל מסרבת לחדשו בגין תמלוגים גבוהים מדי, לטענתה. "אנחנו לא חברה שמבקשת יותר ממה שמגיע לנו", כך ציין ראש הקניין הרוחני של אריקסון, קאסים אלפלחי (Kasim Alfalahi).

אפל, מצידה, טוענת כי אריקסון נוהגת ב"נהלי רישוי פוגעניים", בכך שהיא מנצלת את השימוש הטכנולוגי החדשני הקיים במכשירי האייפון והשונים עבור השימוש בפטנטים שלה, וכי הדרישה לחידוש הרישון בתנאים אלה גבוהים מדי ומפורזים.

תמונה: Andy cc flickr