כיצד אתם מטעינים את הטלפון שלכם? סביר כי המטען הבודד המגיע עם המכשיר אינו מספיק לכם ורצתם לרכוש מטען חדש בחנות הקרובה או שמא ב-eBay מצאתם מטען סיני זול. מה רבה ההפתעה כי לאחר זמן מה המטען שרכשתם כבר אינו עובד או שהוא מטעין לאט. עוד יותר גרוע הוא החשש כי המטען יעלה באש, שכן מקרים כאלה קרו במיוחד עם מטענים לא איכותיים.

חברת סיטי-סל (CityCell) המשווקת מוצרים ואביזרים לשוק הסלולר השיקה לאחרונה סדרת מטענים וכבלים עבור מכשירי האייפון והאנדרואיד מבית מבית Energy Boost, שאותם לקחנו לבדיקה מעמיקה.

עמידות זה לא מילה גסה
הבעיה המרכזית במטענים הניידים היא השרידות הנמוכה שלהם. אנחנו מסתובבים איתם בכל מקום, זורקים אותם בתיק או במגירה, ובכל חיבור מחדש ממתינים לשמוע את צליל החיבור שמאשר כי הטלפון מתחיל להיטען. מניסיוננו, קרה לנו לא פעם שחיבור ה-USB שבמטען שבור, או שהמחבר לטלפון אינו עובד ומצאנו את עצמנו מחליפים כבלים ומטענים באופן קבוע.

מטעני הקיר של Energy מגיעים, בניגוד לרוב המטענים בשוק, עם כבל יצוק המחובר ישירות למטען. כלומר, אין כבל בנפרד ומטען בנפרד, אלא הכבל מחובר מהקצה שלו ועד למטען כיחידה אחת, דבר שבהחלט מונע בעיות ונזק. בנוסף, בשתי הקצוות ליד החיבור ישנו גומי לריכוך ולמניעת שבירת הכבל, כך שאין חשש מלחץ על החיבורים. אנחנו השתמשנו במשך כחודש במטען למכשיר האייפון שברשותנו, אשר התנייד איתנו ממקום למקום במהלך היום והשתמשנו בו פעם ביום לפחות ואכן העמידות של המטען יוצאת דופן.

קרא עוד:  מוצרי הבית החכם Yeelight מגיעים לישראל ביבוא רשמי

Energy-car-lightning-chargerהטענה מהירה
רבים לא יודעים, אבל למרות כי כל המטענים דומים באופן חיצוני, ההספק שלהם שונה ממוצר למוצר. אם תביטו מקרוב במטען שברשותכם, תמצאו את סימון ההספק שלו, ואם בעבר המכשירים הספקו בהספק של 500mAh, הרי שכיום מכשיר מודרני כבר נטען בקצב של 1A או 2A. גם במוצרים הסינים, למרות שרכשנו מטענים של 2A, גילינו כי לאחר זמן קצר אלו כבר לא מטעינים כביום הראשון.

מטעני ה-Energy מגיעים הן ב-1A והן ב-2A עם חיבור Lightning דו-צידי או חיבור microUSB למכשירי האנדרואיד. ביצענו השוואה של מטען אפל מקורי אל מול ה-Energy 2A ולקח לנו כשעה ורבע להטענה מלאה של מכשיר ה-iPad Mini שברשותנו, בדיוק כפי שקורה לנו עם המטען של אפל. מוצר נוסף אותו השיקה סיטי-סל הוא מטען רכב 2A עם חיבור Lightning, אשר בדומה למטען הקיר ישנו כבל בחיבור יצוק זאת בנוסף לחיבור USB להטענה במקביל של כל גאדג'ט נוסף.

כל המוצרים המותאמים לשימוש במכשירי אפל קיבלו את אישור ה-MFI, אשר אומר כי אלו יוצרו במפעל עם רכיבים שאושרו על ידי אפל עצמה, כולל תהליך הייצור והאיכות של המטען, וכן השבב הנמצא כחלק מכבל ה-Lightning המבצע את אימות החומרה ומתקשר מול המכשיר הנטען להגנה כנגד טעינת יתר.Energy-USB-car-lightning-charger

את המוצרים ניתן להשיג בחנויות הסלולר המובחרות במחירים הנעין בין 119 ל-139 שקל עבור המטענים למכשירי האייפון ובין 79 ל-99 שקל לכבל ולמטען ה-microUSB למכשירי האנדרואיד. סיטי-סל מספקת שנתיים אחריות מלאה והחלפה בחדש במקרה של תקלה טכנית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.