אל על מציעה לנוסעיה שירות להעשת חוויית הבידור בטיסה. ה-VidiBox הוא נגן בידור אישי נייד המאפשר לנגן תכנים המוטמעים בו מראש עם תפריט ידידותי. קיבלנו לידינו את מערכת הבידור הניידת ולקחנו אותה לטיסה קצרה.

נגן ידידותי
מדובר במחשב UMPC, של סמסונג מדגם Q1 ULTRA הותיק בעל מסך מגע שמגיע עם נרתיק יעודי המכיל  את כבל החשמל, אוזניות והמחשב עצמו. למחשב מסך 7 אינצ' ברזולוציה 1024×600, מעבד Core2Solo 800Mhz וזיכרון פנימי 1GB. ניתן להניח את המחשב על המגש שבכיסא באמצעות הרגלית או באמצעות הנרתיק בזוית צפיה נוחה. בההפעלת המחשב עולה Windows XP בגרסת Embedded ולאחר כ-30 שניות מרגע ההדלקה עולה תוכנת ה-VidiBOX. למתחכמים, לא ניתן לבצע פעולה אחרת על המחשב (ניסינו). הפעלת התוכנה פשוטה למדי וכוללת הסברים למתקשים. היא כוללת מגוון תוכניות, סרטים ומשחקים בתפריט מגע מסודר ונוח. ניתן לעצור, להריץ קדימה בקלילות ללא תקיעות ושהיות ארוכות. אלעל טוענים שהמחשב מסוגל לנגן עד 10 שעות מה שנראה לנו לא סביר ללא טעינתו בדרך.

תכנים עשירים
הנגן כולל מבחר גדול של סרטים, סדרות טלוויזיה , תוכניות ילדים, חדשות במגוון שפות, תוכניות ספורט ואוכל ,תוכניות מקשת והוט, משחקים לכל הגילאים ועשרות אלבומי מוסיקה לבחירתכם. מבחר המוזיקה נע בין ישראלי, פופ ורוק. בצד הסרטים אפשר למצוא מגוון סרטי בורקס (כמובן) וגם סרטים חדשים יותר. למי שמחפש לשחק יוכל למצוא מספר משחקים כגון שש-בש, טטריס ומספר משחקי קזינו כגון פוקר.
אלעל מעדכנת את התכנים בתדירות ואף העלתה אתר יעודי המציג את התכנים הקיימים והעתידים לבוא למכשיר. אם כי חלק מהסרטים באיכות ירודה והיינו מצפים לראות באיכות גבוהה יותר במיוחד את הסרטים והסדרות החדשים.

קרא עוד:  האוזניות נטולות החוטים החדשות של LG מנקות מחיידקים בזמן טעינה

כמה יעלה לנו?
השירות מוענק לנוסעי מחלקת העסקים כחלק מפרופיל השירות במחלקה. לנוסעי מחלקת התיירות, השירות ניתן תמורת 10 $ ביעדי אירופה, ו-15 $ ביעדי המזרח הרחוק , אפריקה ויעדים טרנס אטלנטיים. את השירות ניתן להזמין את  דרך האתר של אלעל. המערכת נועדה לשמש את נוסעי כל המטוסים של החברה למעט מטוסי החברה מדגם בואינג 777 (למטוסים ללא מערכת בידור אישית לכל מושב).

לסיכום
אלעל עושים צעד טכנולוגי חשוב ומעניין. רעיון מצויין להעביר את הזמן במיוחד בטיסות ארוכות והיינו מעוניינים אפילו לראות חיבור רשת המאפשר גלישה באינטרנט או משחקים וצ'טים בין נוסעי המטוס.