גוגל (Google) הודיעה שהיא מתחילה לעדכן את אפליקציית החנות שלה, Google Play, כך שניתן יהיה לעקוב בקלות רבה יותר אחר אפליקציות שהתשלום עבורן מתבצע במינוי תקופתי. מדובר במימוש של תכונה שגוגל כבר הודיעה שתיישם אותה במהלך כנס Google I/O האחרון, וכעת המימוש מגיע.

"החוקרים שלנו מצאו כי מנויים רבים מפחדים שהם יילכדו במינוי בלי שתהיה להם יכולת לבטל, או שהם מפחדים שהם יאבדו את היכולת לעקוב אחר הסכומים שהם מוציאים על המנוי. זו הסיבה שהחלטנו להשיק 'מרכז מנויים' חדש, מקום אחד בו המשתמשים יכולים לנהל את המנויים שלהם ב-Google Play", נכתב בפוסט באתר המפתחים של אנדרואיד.

בחירה באפשרות 'מנויים' בתפריט של האפליקציה מאפשרת לראות רשימה של כל האפליקציות אליהן יש מינוי, כשליד כל אפליקציה כתוב מתי המנוי הנוכחי נגמר ומתי צריך לשלם עליו שוב וכמה. לחיצה על אפליקציה כזו מאפשרת לעדכן את אמצעי התשלום, לקבוע אמצעי תשלום לגיבוי וכמובן גם לבטל אותו. במקרה של מנוי מבוטל, ניתן לחזור ולחדש אותו.

במקרה של ביטול מנוי ייתכן ויופיע סקר קצר. את הסקר הזה יכולים המפתחים, באמצעות API מתאים, להגדיר בעצמם במגבלות הגודל והתוכן שגוגל מאפשרת לסקר המסוים הזה.

משתמשים שיבחרו באפשרות ניהול המנויים הזו, מבלי שיש להם מנוי לאפליקציה אחת או יותר, יראו הצעות לאפליקציות שמציעות שימוש לפי דמי מנוי. סוג של פרסומת אם תרצו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.