כל שנה אנו שומעים מאנשים בתעשיית הגיימינג אשר חוזים שאוטוטו מגיע הדור-הבא של הקונסולות. הפעם זה תורו של לא אחר מאשר מנכ"ל EA ג'ון ריכיטילו (John Riccitiello) שחוזה ש-2013 תהיה השנה של קונסולות, אך האם דברים מתבססים על ניחוש מושכל או מידע פנימי?

מחזור חיים ארוך

ה-Xbox הבאה נקראת בחיבה "Xbox 720"

בתעשיית הגיימינג מסכים כולם כי הדור הנוכחי של הקונסולות מתארך מעבר למצפה. למרות שסוני ומיקרוסופט מכריזות על "מחזור חיים" של 10 שנים לקונסולות שלהם, בדרך כלל באמצע מחזור החיים הזה מוצגות לקהל הקונסולות החדשות, כך לדוגמה בין הפלייסטיישן 3 הוצגה לעולם כאשר הפלייסטיישן 2 הייתה "רק" בת 5, לכן אין אנו מופתעים לשמוע הערכות אודות השקת הדור הבא שכן הוא מתעכב כבר בשנה.

אין ספק שבקרי התנועה כמו בקר ה-Move ומצלמת לכידת התנועה קינקט תרמו להאכת מחזור החיים של דור הקונסולות הנוכחי, אך האם ב-2013 נראה את קונסולות הדור הבא?, על-פי ג'ון קונסולות הדור הבא יוכרזו ויהיו זמינות למכירה כבר ב-2013? לא ברור אם מדובר רק בקונסולת האקבוקס הבאה, שכן סוני הודיע שהפליסטיישן 4 תגיע אל המדפים, לכל המוקדם, רק ב-2014.

התחרות מפני נינטנדו
השנה צפוייה להיות מושקת ה-Wii U מבית נינטנדו, קונסולת הדור-הבא הראשונה אם כי רבות נטען כי ה-Wii U לא חזקה בהרבה מקונסולות הדור הנוכחי. מעניין יהיה לראות כמה קונסולות תצליח למכור נינטנדו ואם היא תנחל הצלחה האם יצליחו סוני ומיקרוסופט להשיב מלחמה בזמן.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.