לאחר שניסינו להסיק מה טמון בתוך מעבד ה-A6 ולאחר שקיבלנו פרטים ראשונים הבוקר על מאפניו של המעבד החדש מתוצרת אפל, כעת גם אנחנו מתחילים להבין מה אנחנו מקבלים בתוך המעבד ואיך הוא עומד מול מתחריו מרובעי הליבה האנדרואידים. החזיקו חזק – התוצאות מפתיעות.

כמידי שנה כשמכשיר iOS מוכרז עם מעבד חדש, אנחנו נוהגים להשתמש באפליקציית הבנצ'ים המשותפת היחידה ל-iOS ואנדרואיד – הלא היא Geekbench – כדי לבחון אותו אל מול מתחריו. כמו כן, האפליקציה הזאת נותנת לנו הצצה ראשונה לגבי מה יש בתוך המעבד, כגון מספר ליבות, מהירות שעון וכ'ו. לאחר שהאייפון 5,2 (דגם יצור; האייפון 5 בגרסת ה-CMDA שלו) "עבר" תחת האפליקציה, החלו להיחשף סודותיו של מעבד ה-A6: כמו שאכן הסקנו, מדובר במעבד כפול ליבה בתדר של 1GHz. וכאן מגיע החלק המעניין.

לאחר שכבר הבנו שהמעבד ה-A6 מיוצר בהתאמה אישית ע"י אפל (כמו ש-Qualcomm עושה עם המעבדים שלה), מה שאמור עוד יותר לעזור לאפקטיביות של המכשיר וביצועיו, כעת נותרה התעלומה לגלות על מה אפל ביססה את המעבד שלה (או לפחות חלקו), וככל הנראה ע"פ כל הביצועים והתמיכות השונות – מדובר בחלקים מפלטפורמת ה-ARM Cortex A15. כמו שכבר ציינו, Cortex A15 הינו המעבד הבא בעולם המעבדים הסלולריים, ואפילו 2 ליבות שמבוססות עליו יכולות להגיע לרמה של מרובע הליבות הנמצאים כיום. ואכן כך.

קרא עוד:  אפל מתכננת ריענון לסדרת מחשבי ה-MacBook, כולל דגם עם מסך 16 אינץ'

החזק מכולם?
עם 2 ליבות בלבד בתדר של 1GHz, נמוך מכל המתחרות, ה-A6 נוחל הצלחה מסחררת ראשונה: ה-Galaxy S III, ה-HTC One X, ה-Nexus 7, ה-Asus Transformer Prime- כולם נותרו מאחורי האייפון 5 במבחן הביצוע הראשוני של Geekbench עם 1601 נקודות, כש-3 מהמכשירים הנ"ל יש את מעבד הטגרה 3, בעוד כשלגלקסי 3 יש את המעבד ה-Exynos 4412 של סמסונג אשר קיבל 1560 נקודות (בגרסת ה-JB ה-GS3 קיבל יותר נקודת מה-A6)

חשוב לציין שעדיין לא כל הפרטים לגבי ה-A6 עדיין ידועים, אך אנחנו מתחילים לקבל תמונה ראשונית לעבודה מצוינת שאפל עשתה במעבד שלה. אנחנו מקווים שנקבל עוד כמה מבחני השוואת ביצועים עוד לפני שהאייפון 5 יצא לאוויר העולם ביום שישי הקרוב, שאגב כבר הספיק למכור כ-2 מיליון יחידות בהזמנה המוקדמת בתוך 24 שעות, פי 2 ממספר המכשירים שנמכר קודמו, ה-iPhone 4S כשהוצע לפני ההשקה לחנויות. (למבחן המלא)