תעשיית הגיימינג מתכוננת לעתיד שבו השחקנים לא ירכשו עוד קונסולות ביתיות אלא ייהנו ממשחקים המשודרים אליהם בהזרמה מרחוק (סטרימינג), כך שניתן יהיה להציג אותם למעשה על כל מסך נייח או נייד. מספר הצהרות בנושא זה נשמעו כבר עם תחילת אירועי תערוכת E3 2018, מפי בכירים בחברות משחקים שונות.

מנכ״ל חברת המשחקים יוביסופט (Ubisoft) איב גלמונט (Yves Guillemot) הצהיר במפורש בראיון למגזין Variety כי לדעתו, דור הקונסולות הבא יהיה האחרון. ״יש סיכוי טוב שצעד אחר צעד נראה פחות ופחות חומרה״, אמר. ״עם הזמן, אני חושב שסטרימינג יהפוך נגיד יותר לשחקנים, והם לא יזדקקו לחומרה גדולה בבית. יהיה עוד דור אחד של קונסולות ואחריו, כולנו נשתמש בסטרימינג״.

גם באלקטרוניק ארטס (Electronic Arts) התייחסו לעתיד מבוסס סטרימינג במסיבת העיתונאים שלהם, תוך התייחסות לטכנולוגיה שאותה השיגה החברה לאחרונה בעקבות רכישת מרכז הפיתוח של GameFly הישראלית בקיסריה. לפי התכניות, החברה תשיק שירות סטרימינג למשחקיה עוד השנה.

האחרונה לשאת הצהרות בנושא היא מיקרוסופט (Microsoft), שהכריזה במהלך מסיבת העיתונאים שלה כי צוותי החברה עובדים על שירות לשידור משחקים. ״מהנדסי הענן שלנו בונים שירות סטרימינג שיאפשר משחק ברמת קונסולה ביתית בכל מכשיר״, אמר מנהל תחום הגיימינג של מיקרוסופט פיל ספנסר (Phil Spencer). ספנסר הוסיף כי השירות יהיה זמין עבור קונסולות האקס-בוקס השונות, מחשבים אישיים ומכשירי טלפון חכם, אך לא נקט בתאריך השקה כלשהו.