דיינבוק (Dynabook), לשעבר טושיבה (Toshiba), הציגה ב-CES 2020 את אחד המחשבים הניידים הקלים ביותר שיש כיום בשוק מסוגו, Portégé X30L-G. משקלו של המחשב, שמצויד במסך 13.3 אינץ', עומד על 870 גרם בלבד. בחברה טוענים שהוא אף הקל ביותר מבין המחשבים עם מסך בגודל תואם המצוידים במעבדי משפחת ה-U מהדור העשירי של אינטל (Intel), לפחות נכון לסוף דצמבר האחרון.

מסך ה-LCD מציע רזולוציית FHD בבהירות של 470 ניט והוא מבוסס על פאנל IGZO של שארפ (Sharp) שלפי דיינבוק מציע צריכת חשמל נמוכה יותר לעומת מסכים תואמים. הסוללה יכולה לספק עד 14.5 שעות עבודה. המחשב גם תומך בטעינה מהירה כשחצי שעה של טעינה אמורה להספיק כדי להוציא ממנו 4 שעות עבודה.

למרות משקלו הזעום יחסית עבר Portégé X30L-G בהצלחה את מבחני העמידות הצבאיים בתקן MIL-STD-810G. החברה לא סיפקה מפרט מלא, אך כאמור הוא יגיע עם מבחר מעבדי Core U מהדור העשירי, עם אפשרויות שונות של אחסון מבוסס SDD, וכן תמיכה בשילוב של זיכרונות Optane של אינטל. הוא גם יגיע עם תמיכה ב-WiFi 6 ובבלוטות' 5.

הוא אמור להגיע לאר. בפברואר הקרוב במחיר התחלתי של 4,990 שקלים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.