דרופבוקס

חברת שירותי הענן דרופבוקס (Dropbox) הודיעה על שדרוג האפליקציה שלה למשתמשי iOS המוסיפה שלל פיצ'רים חדשים. העיקרי שבהם הוא היכולת לסרוק מסמכים ולזהות אותם כטקסט, כך שמעתה ניתן יהיה פשוט לצלם את המסמך, כאשר האפליקציה תזהה לבד שמדובר בטקסט ותמיר אותו אוטומטית לקובץ נפרד בחשבון (OCR).

בנוסף טוענת החברה כי באמצעות כלי זיהוי אופטי של תווים היא מסוגלת לחפש מילים ספציפיות במסמך, ולהפריד ממנו את התמונות לשימוש רב פעמי. השירות הזה, לעומת זאת, יינתן רק עבור משתמשיה העסקיים של דרופבוקס שמשלמים עבור על השירות. לפי הערכות גסות, מדובר על כ-150 אלף עסקים וארגונים, מתוך 500 מיליון משתמשים.

A gif showing a person using the plus button in the Dropbox mobile app to scan a document.

שינוי נוסף שמכילה האפליקציה – כפותר מיוחד בתחתית שמאפשר ליצור ישר מתוך האפליקציה עצמה סמכי וורד, פאוורפוינט, אקסל וכן הלאה, ולאחסן אותם אוטומטית בחשבון. טרם ידוע מתי יגיעו השינויים גם לאנדרואיד.

גם בגרסה השולחנית של השירות יש כמה שינויים, כמו למשל האפשרות לשתף קבצים בודדים עם משתמשים ספציפיים בלבד ולא כלינק ציבורי, הוספת הערות לקבצים, היכולת לשנות את תכונות השיתוף במאפייני הקובץ עצמו והוספת רישום של מי שצפה בקובץ וערך אותו.