לאפל יש את הסודיות שלה, ששומרת שלא נדע שום דבר על המכשירים הצפויים עד לתאריך ההשקה. למוטורולה לעומת זאת, יש את העובדה שלאף אחד לא אכפת מספיק בשביל להתחיל לבחוש בשמועות, עד שהמכשירים שלה נמצאים רגע לפני ההשקה לפחות.

ככה קרה שהדרואיד 4 נחת עלינו בערך משום מקום. עדיין לא ידוע אם הרייזר יצליח או לא (ניחוש פרוע: כן), אבל מוטורולה כבר בונים עליו. הדרואיד 4 הוא בעיקרון רייזר עם מקלדת ומסך טיפה יותר קטן, מכל בחינה אחרת הם זהים לחלוטין – מעבד כפול-ליבה 1.2GHz, קישוריות LTE, מצלמה קדמית לשיחות וידאו,  מצלמה אחורית של 8MP לתמונות וסרטונים (לחלופין שיחות וידאו לקיר), ויציאת HDMI. אה כן, ולסוללה של הדרואיד יש 5mAh יותר מזו של הרייזר, מה שיתן לכם מספיק זמן לסיים את המשפט "נדבר אחר כך, נגמרת לי הסוללה".  החברה האמריקאית אפילו וויתרה על מה שהיה עד היום סימן ההיכר של סדרת הדרואיד עד היום – חלק עליון קצר מעט מהחלק התחתון, כך שנשאר פס לא מכוסה בתחתית המכשיר.

המקלדת של הדרואיד עברה שיפורים רציניים מהגרסה הראשונה. בדרואיד 2 היא נפתרה מה-"ג'ויסטיק" המגוחך, ב-3 נוספה לה שורת מספרים, וב-4 השינוי העיקרי הוא הוספת תאורה, כך שניתן יהיה להקליד בחושך. לפי התמונות, המקלדת נראית נוחה להקלדה, בוודאי יותר מזו של הגרסאות הקודמות, אם כי קיימים כמה מקשים תמוהים – מקש OK, לדוגמה, ומקש CapsLock שלגמרי לא רלוונטי במערכת אנדרואיד.

קרא עוד:  סמסונג לא תעדכן את Galaxy S8 ו-Note 8 לאנדרואיד 10

המכשיר צפוי לצאת בארה"ב עוד כשבועיים, מה שאומר – לפי התקדים שהשקת הרייזר הציבה – שהוא יגיע לארץ עד סוף השנה. אז מה אתם יודעים, מוטורולה עוד לא מתה.