אחד ממפתחי המשחק היריות בגוף ראשון Doom (דום) הנחשב לאחד מהמשחקים המדוברים ביותר בשנות ה-90, ג’ון רומרו (John Romero), הפתיע והודיע בטוויטר על השקת שלב חדש למשחק הנוסטלגי שרבים עדיין שומרים לו אמונים.

השלב החדש נקרא “Tech Gone Bad” וניתן לשחק איתו ב-Doom המקורי על ידי הורדה והחלפה של השלב האחרון במשחק – E1M8, שהוא שלב הבוס (boss).  הקובץ במשקל של 215KB בלבד אבל בהתחשב בעובדה כי לא מדובר ברזולוציה גבוהה או תלת מימד, מדובר במפה גדולה למדי עם הדמויות המוכרות והמפוקסלות.

כדי לשחק בשלב החדש, צריך להצטייד במשחק מראש שאותו ניתן להשיג דרך Steam שם הוא נקרא “The Ultimate Doom” במחיר של 4.99 דולר. לאחר מכן יש להוריד את הקובץ ולעקוב אחר השלבים כאן. מדובר בהתקנה קלה יחסית וקצרה, שכן המשחק עצמו שוקל 28 מגה-בייט בלבד ויכול לרוץ על כל מחשב שהוא.

רומרו, היה אחד מהשמות הגדולים בימי ה-PC העליזים ויחד עם ג’ון קארמק (John Carmack), הם יצרו משחקים כמו Quake (קוואק) ו-Wolfenstein 3D (טירת הנאצים). כיום Doom זמין למשחק גם על פלטפורמות הקונסולות המודרניות כמו Xbox One ו-Playstation 4 ובהמשך מתכננים השקה של מצב המכונה SnapMap שיאפשר לשחקנים ליצור בעצמם מפות, מודים ומשימו.

וידאו: כך נראה השלב החדש