מדוע שרק המבוגרים ייהנו משעון חכם? dokiWatch הוא שעון חכם המציע אפשרויות חדשות המיועדות במיוחד לילדים ולהוריהם. כך ניתן לאתר דרכו את הילד בכל רגע נתון, לשלוח הודעת מצוקה, לבצע שיחות קוליות ושיחות וידאו וגם יש לו יכולת מעקב וניטור ספורט. הוא מעוצב באופן כזה שלא ייגרם לו נזק מנפילות, זאת בזכות מעטפת גומי המונעת זעזועים, קל לתפעול ומגיע עם ממשק ידידותי לילדים.

השעון, אשר מותאם לילדי בגילאי 6-12, תומך בתקשורת סלולרית דור 3, מה שיאפשר להורים המודאגים לאתר את הילד העונד את השעון במהירות ולבצע שיחת וידאו כדי לבדוק שהכל תקין בסביבה. אם הילד חש במצוקה, על ידי לחיצה ארוכה על הכפתור הייעודי הוא יכול לשלוח הודעת SOS שתתעד באופן מיידי את מיקומו להורה.

כל אפשרויות אלה זמינות דרך אפליקציית Doki הקיימת לפלטפורמת Android או iOS, שתאפשר גם תקשורת באמצעות שיחות וידאו, שיחות קוליות והודעות טקסט חינמיות בן ההורה לילד. אפשרות נוספת ודי מיוחדת היא שהאפליקציה מאפשרת לקבוע גבול גאוגרפי שאותו אנו מעוניינים לדעת שהילד לא חצה (לדוגמה: בית, בית ספר או גן משחקים).

בנוסף לכך, השעון מגיע עם אפליקצייה בנוסח "טמגוצ׳י", המאפשרת לגדל חיה וירטואלית שאותה צריך לטפח, להאכיל ולגדל. ככל שמספר הצעדים שהילד גדול יותר, כך החיה מתפתחת יותר, ובצורה זו מעודדת שמירה על אורח חיים בריא וקיום פעילות ספורטיבית קבועה. יתרה מזאת, השעון גם מסוגל לתקשר עם עונדי שעונים אחרים וכאשר הילד עובר בסביבת ילד אחר עם שעון dokiWatch, באפשרותו לשלוח הצעת חברות באמצעות Bluetooth ולנהל בקלות את רשימת החברים. התראה על הוספת חבר חדש תישלח אל ההורה מיידית.

קרא עוד:  פוסיל השיקה את הדור החמישי של שעוני ה-Wear OS שלה

dokiWatch מבוסס על ידי מערכת ההפעלה 4.4 Android ובעל מסך מגע בגודל של 1.22 אינץ׳. הוא מגיע עם תקשורת 3G הפועלת בתדר, חריץ להכנסת כרטיס SIM, קישוריות GPS, Wi-Fi, ו-Bluetooth ומצלמה קדמית בעלת 2 מגה-פיקסל. הוא פועל על מעבד כפול ליבה Cortex A7 מבית MediaTek (דגם MT6627) במהירות שעון של 1.3GHz, זיכרון פנימי (RAM) של 512 מגה-בייט, נפח אחסון בגודל 4 ג׳יגה-בייט וסוללה בעלת קיבולת של 600 מיליאמפר (mAH). בנוסף לכך השעון עמיד בפני מים וחדירת חול.

בשלב זה מתבצע מימון המונים באתר קיקסטארטר וניתן לבצע הזמנה מוקדמת בעבור 129 דולר ליחידה (בצבעים צהוב, אדום, כחול או אפור). במידה והפרויקט יתקדם כמתוכנן, השעון יושק רשמית בחודש מאי.

https://www.youtube.com/watch?v=yGH5V2g1kL0